Skocz do zawartości

Dvd Czy Cd


googol

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie tak, ale niezupelnie... ;)

 

Wersja DVD to pelna wersja instalacyjna systemu natomiast CD (nie wiem o ktorej wersji na CD mowisz) to LiveCD (czyli system uruchamiany prosto z plytki / pamieci komputera, nie wymagajacy instalacji na dysku) lub RescueCD (jak sama nazwa wskazuje jest to plytka ratunkowa).

 

Zasadniczo mozna zainstalowac system z LiveCD ale ze wzgledu na to, ze pozniej trzeba i tak ciagnac po sieci cala mase pakietow - IMHO - do instalacji na dysk lepiej jest uzyc pelnej instalki.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się jednak zastanawiam, czy nie nie lepiej zainstalować z Live CD.

Instalacja z DVD instaluje nam wiele nie zawsze potrzebnych pakietów ( no chyba ,że ktoś naprawdę dobrze wie i ręcznie wybierze wszystkie niezbędne pakiety ).

Kombinuje tak instalka z Live, i stopniowe dociąganie interesujących (potrzebnych pakietów).

 

A może jednak źle kombinuję ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak źle kombinuję ?
Co kto lubi. Wg mnie nie do końca dobrze kombinujesz. Instalowałem sobie z LiveCD pod VMware (tak dla sprawdzenia) i powiem, że LiveCD to mi dopiero śmiecia zbędnego nainstalował - tak naprawdę kopia wszystkiego co jest na CD. I dopiero po zainstalowaniu te zbędne rzeczy mogę odinstalować, czyli bez sensu jakby. Dzięki, ale wolę od razu wybrać co mi potrzebne. I do tego nie trzeba jakiegoś wieloletniego doświadczenia w Linuksie. Wystarczy poświęcic trochę czasu i poczytać opisy pakietów. Za pierwszym razem zajmie to godzinkę czy dwie, ale przy upgrade czy reinstalacji idzie już znacznie szybciej, szczególnie jak sobie przygotujesz listę (a w przypadku reinstalacji można skorzystać z kickstart)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...