Skocz do zawartości

Fedora Pod Laptopem Asus


droicyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie piszę z pod fedory i mam pare pyt ań. A mianowicie:

1) Czytałem o instalacji i tam było coś takiego jak przeznaczenie miejsca na pliki systemowe, katalogi domowe, przestrzen wymiany - ka zrobilem tylko to pierwsze pliki systemowe czy zrobilem zle? jesli tak to jak to naprawic?

2)Troche grafika mi nie pasuje, w jakis sposob moge to naprawic?

3) Dlaczego podkreśla mi błędy nawet wtedy gdy pisze bezbłednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czytałem o instalacji i tam było coś takiego jak przeznaczenie miejsca na pliki systemowe, katalogi domowe, przestrzen wymiany - ka zrobilem tylko to pierwsze pliki systemowe czy zrobilem zle? jesli tak to jak to naprawic?

Sorry, nie wiem co znaczy ka zrobilem tylko to pierwsze pliki systemowe...

Jesli znaczy to, ze zrobiles tylko jedna partycje - to niedobrze. Przydala by sie druga, mala, na przestrzen wymiany (po linuksowemu SWAP). Mimo, ze nie jest niezbedna to jednak Fedora lubi ja miec niezaleznie od tego jakiej wielkosci pamiecia RAM dysponuje.

 

 

2)Troche grafika mi nie pasuje, w jakis sposob moge to naprawic?

Zainstalowac odpowiedni sterownik? Inaczej ja skonfigurowac? Dobrac optymalne parametry?

Pytasz zbyt ogolnie, nie wiadomo co Ci nie pasuje w tej grafice i nie powiedziales nawet jaka masz karte graficza - w jaki sposob mielibysmy Ci niby pomoc? Poza tym tematy sterowniki kart graficznych i efekty pulpitu to jedne z najczesciej przewijajacych sie na forum. Szukaj (prawy gorny rog...)

 

 

3) Dlaczego podkreśla mi błędy nawet wtedy gdy pisze bezbłednie?

Bez obrazy - ale gdzie jest to Twoje bezblednie? Popelniasz sporo bledow ortograficznych, a o tym ze mieszasz pisownie z polskimi znakami i bez polskich znakow w pojedynczych wyrazach - nawet nie wspominam...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze raz muszę instalować fedorę? Czy mogę to naprawić bez ponownej instalacji? A jeśli chodzi co do grafiki to sam popróbuję coś z nią zrobić jak mi nie wyjdzie to wtedy zapytam. Faktycznie mieszałem polskie znaki i wiem, że robię dużo błędów, ale podkreślało mi, że robię błąd w słowie "Witajcie", "mam" jak to mogę naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi z tymi błędami? :) Podkreśla jak piszesz w OO czy może w firefoxie albo operze. Najprawdopodbniej chodzi o ff i pewnie cała sprawa sprowadza się do doinstalownaia polskiego słownika. Co do swapa to nie musisz resinstalować systemu. Wystarczy, że utworzysz mała partycję swap i dodasz wpis do pliku fstab. W przypadku innych partycji (np. home, usr itd.) to analogicznie do swapa z tą różnicą, że musisz jakoś przenieść pliki na nowo utworzone dyski, nie naruszając ich struktury ;) Resztę musisz doczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej go przeinstaluje i zrobię to przy instalacji wtedy będzie łatwiej - przynajmniej tak mi się wydaje. A i jeszcze jedno teraz pisze spod windows'a i mam takie pytanie jak zaloguje się na f8 to gdy chce otworzyć ff to się ładuje itp. a potem nie wyświetla mi się okienko ff i nie mogę go później znów otworzyć co to może być?

 

 

Jak najłatwiej teraz przeinstalować system? Tzn. F8?I czy przez instalację (_linux'a_ → Linuksa) ORT mogę zwalić system? Bo mam wrażenie, że coś nawala mi z windowsem np. net mi nawala ff nie ładuje wtyczek, stronki nie wchodzą itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a potem nie wyświetla mi się okienko ff i nie mogę go później znów otworzyć co to może być?
To jakis bug w FF@F8, ktos juz tu na forum o tym pisal. Zrob kompletny update a powinno minac...

 

Jak najłatwiej teraz przeinstalować system? Tzn. F8?
Wystartowac kompa z plytki instalacyjnej, wybrac reczny podzial dysku, recznie usunac stara partycje fedorki, zalozyc co najmniej 2 (/ root systemu na ext3 oraz 512MB SWAP), wybrac zeby instalator sformatowal obie nowo zalozone partycje i przyklepac - dalej poleci samo tak samo jak przy pierwszej instalacji. Tylko sie nie pomyl przy partycjonowaniu i nie usun partycji z winda lub danymi bo bedzie katastrofa ;)

 

I czy przez instalację (_linux'a_ → Linuksa) ORT mogę zwalić system? Bo mam wrażenie, że coś nawala mi z windowsem np. net mi nawala ff nie ładuje wtyczek, stronki nie wchodzą itp.?
Jesli nie uszkodzisz partycji z winda to nic sie jej nie ma prawa stac... a juz zupelnie nieprawdopodobne (czytaj: niemozliwe) jest, zeby lezaca sobie na dysku gdzies z boku fedorka miala wplyw na to jak wczytuja Ci sie przegladane pod winda strony...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakis bug w FF@F8, ktos juz tu na forum o tym pisal. Zrob kompletny update a powinno minac...

Powodzenia

Nie wiem czy to bug, czy nie, ale przy pierwszym włączeniu FF w Fedorze 8 uruchamia się bardzo powoli. Trzeba czekać chyba z minutę. Ale jak już się uruchomi, to potem jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem system i zrobiłem tego SWAP'a , dzięki za rade i faktycznie po zrobieniu aktualizacji problem z ff zniknął teraz musze zainstalować to żeby nie podkreśłał mi błędów w każdym wyrazie nawet tym ,który napisałem dobrze :P

 

A jak myślicie czy przy instalacji F8 mogło coś stać się żeby zepsuć połączenie z internetem? Czy może to wina operatora? Bo to z netem nie stało się zaraz po instalacji tylko po jakimś czasie. Nie wiem czemu ;/ pozdro

 

I jeszcze jedna sprawa, w jaki sposób podczas instalacji mogę zepsuć win tzn co musiałbym zrobić? Bo może nieświadomie to zrobiłem, partycji windowsowych nie ruszałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...