Skocz do zawartości

Upgrade Fedory 7 => 8 Z Yum - Nie Bangla...


Black Dog

Rekomendowane odpowiedzi

Wedle opisu z poniższego linka:

http://matlas.obsysa.net/?p=161

podanego zresztą w temacie Fedora 8- czy warto? postanowiłem sobie zrobić update przez yuma. No ale jak to zwykle z moim szczęściem bywa...

 

Robiłem wszystko po kolei, dopóki nie doszło do punktu 4- Instalujemy nową baze repozytoriów Fedory 8. Podany link do (_rpma_ → RPM-a) ORT nie działał, więc zastąpiłem go innym, znalezionym w sieci, też działającym. I poszło ok.

Następnie livna- poszła ok.

Ale kiedy wstukuję yum upgrade dostaję...

 

[root@localhost ~]# yum upgrade

Loading "kernel-module" plugin

Loading "fedorakmod" plugin

Setting up Upgrade Process

No Packages marked for Update

 

Niby wszystko zrobione w porządku, pliki repo są w /etc/yum.repos.d czyli rpmy się spisały

a tu jednak d*pa, bo nie działa :/

Co robię nie tak jak powinienem?

 

Edit:

Lalala poszło! Zrobiłem jeszcze raz yum clean all i dziala. Nie wiem w czym to miało pomóc ale zadziałało, upgrade lecą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że poczekam z upgrade F7 do F8, dzisiaj zrobiłem upgrade systemu.

Tylko, że do CD włożyłem instalkę z F8.

Jak na razie efekt jest zadowalający.

Prawdopodobnie nie działa mi sterownik grafiki, b o zniknęło kilka rozdzielczości (a lubię uzywać 1280x960).

Nie działa również ntfs3g.

O samym systemie niewiele powiedzieć mogę, chociaż stonowana grafika celuje wprost w moje gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem za pomoca yuma, bo plytka nie dalo rady bo jest bug w anacondzie i staje na 26% :)

 

a czy sie udalo? w 99% tak mam male problemy z menu gnome bo sie namieszalo (ale z plytki to samo bedzie), nie moge zainstalowac yelpa bo jakeis bugi w repo f8 i opera czasem wypluwa jakis error (ale to chyba wina tego ze mam z f7 paczke jej lub ze flash-player mam z 7 musze do tego dojsc) oraz motywy GTK co mialem wczeniej poinstalwoane trzena na nowo poprawic :)

 

a reszta dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast po pobraniu pakietów okazało się że miejsca nie ma na przeprowadzenie instalacji...

Mordowałem sie z przeniesieniem home, udało sie i w chwili obecnej leci upgrade.

Zabaczymy co będzie, ostatecznie mam 2gi sprzęt w domu to się live ściągnie ;)

Btw. wie ktoś może dlaczego po przeniesieniu home nie mam flasha w firefoxie, i theme mi nie działa jak trzeba?

O, własnie się KnetorkManager i Kpowersave wywaliły... taa upgrade przez yuma ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i mam problem z Opera ciagle sypie mi takimi bledami:

 

Nastąpiła awaria aplikacji <unknown>.

Informacje o awarii zostały prawidłowo zebrane.

 

:)

 

ale po klinieciu anuluj dziala dalej spoko :)

 

ktos wie kiedy bedzie paczka opery dla 8? (bo moze tego jest przyczyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ja już po upgrade...

Wszystko śmiga, ale co mnie najbardziej zaskoczyło- na berylu o bajerach mogłem zapomnieć, bo na moim sprzęcie efekt burn chodził tragicznie, inne wymagające również...

A na Compiz- Fusion? Jednym słowem- REWELACJA!

Burn śmiga aż miło popatrzeć, inne efekty również. Genialne, zaiste genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równaj w dół! paczka shared nie wchodzi pod f8, bo biblioteki są za nowe, ale static powinna zadziałać. Mi się odpala.

 

 

czyli ktora? bo troche mnie denerwuje walnie ciagle przez opere bugami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...