Skocz do zawartości

Aktualizacja Fc6 Do Fc8


fUser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem zainstalowanej Fedory w wersji 6 i chciałbym zrobić update do wersji 8. Poszukiwałem już informacji podobno nie powinno być problemów. Tylko teraz pytanie czy najpierw należy zrobić aktualizację z 6 do 7 a następnie do 8, czy można zaktualizować bazę na fedora-release-8-3.noarch.rpm i od razu przeskoczyć z 6 na 8?

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to od zera instalować.

Mnie się nie chciało i robiłem upgrade z 7 do 8.

Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób obraz systemu, np Ghostem (ibsługuje ext_x oraz Reisera - sprawdziłem) i rób upgrade.

Jak nie poskutkuje, to przywrócisz system i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć.

 

Mam podobne pytanie, chciał bym zrobić aktualizacje systemu z fedory 6 do 8, ale mam juz fajnie skonfigurowany system.

1) Czy można zrobić coś takiego za pomocą yuma, a jeżli nie to czy musze najpierw robić aktualizacje do fedory 7 i puzniej do 8 czy wystarczy od razu do 8?

2) Jeśli mam zainstalowane takie programy jak ndiswrapper (do neta) i sterowniki nvidii i repozytoria (livna) to czy podczas instalacji yumem tez zostaną aktualizowane czy musze robić to osobno. To samo dotyczy aktualizacji z dvd?

3) Czy po takiej aktualizacji mogą zostać zmienione pliki konfiguracujne systemu... lub zmienione ustawienia (np.: w konfiguracji dzwięku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ja bym robił fc6->f7->f8, bo nie jestem pewien czy coś by się nie zepsuło przy bezpośrednim, no i możesz robić yumem :)

2. livna powinna się zaktualizować

3. konfiguracja pozostanie bez zmian (twoja własna), ew. sie zmieni tylko domyślna, no i Twoja może być niekompatybilna z nową wersją programu, ale to musisz sam sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W googlach znalazłem opis jak zrobić aktualizacje yumem, tylko teraz mam pytanie, czy jesli wykorzystam polecenie yum upgrade aktualizacja nastąpi po koleji f6->f7->f8, czy od razu f6->f8.

I druga sprawa potrzeuje jakiś dobry program do zrobienia obrazu partycji (najlepiej pod winde), tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli korzystaliscie w starszych wersjach fedory z paczek z niestandardowych repozytoriow np. ATrpms to mozecie miec problem przy aktualizacji, w tym wypadku zalecalbym instalacje,

 

jezeli jednak mimo wykorzystania niestandardowych repozytoriow chcesz zaktualizowac to pamietaj w ustawieniach repozytoriow yuma rowniez zaktualizowac i ustawic te repozytoria na F8

 

a jezeli korzystacie ze standardowych to powinno przejsc bez problemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...