Skocz do zawartości

Katalog Pulpit W Katalogu Domowym Użytkownika.


marcintom

Rekomendowane odpowiedzi

System FC7

 

/home/marcin/Pulpit

/home/marcin/Desktop

Witam nie wiem czy to jest spowodowane skasowaniem katalogu Pulpit.

Ale takową operację ostatnio wykonałem.

 

W każdym razie mam problem.

Na pulpicie mojego gnomea wyświetla się cała zawartość /home/marcin po zalogowaniu na

usera marcin.

Jak to naprawić ?

W katalogu desktop są rzeczy które powinyy być ale te zkolei się już w tej chwili nie wyswietlają.

Probowałem utworzyć nowy katalog

mkdir /homa/marcin/Pulpit

chmod 755 /home/marcin/Pulpit /home/marcin/Desktop

chown marcin.marcin Pulpit Desktop

ln -s Desktop Pulpit

no i niestety nic nie skutkuje

Pomóżcie drodzy forumowicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak nautilus reaguje na usunięcie katalogu pulpitu. Ale jest klucz konfiguracji:

/apps/nautilus/preferences/desktop_is_home_dir

Pewnie ktoś go z jakiegoś powodu ustawił? sprawdź za pomocą gconf-editor.

Druga rzecz: ~/Desktop czy ~/Pulpit? Moim zdaniem ~/Desktop. Pulpit to tylko nazwa obiektu w GUI.

<offtop>

Chociaż... podczas instalacji KDE-3.5.8 (w ramach Fedory 8), zaciąga się pakiet xdg-user-dirs. Jego rolą jest pouczanie usera, jak ma organizować swoje pliki: (Moje) Dokumenty, (Moje) Obrazy, (Moje) Wideo, (Moje) Udostępniane, (Moja) Muzyka -- wszystko ślicznie zlokalizowane, nawet Pulpit jako katalog puplitu... obrzydlistwo.

Najpierw zgłupiałem, potem się wściekłem, a potem wyłączyłem. Na szczęście okazało się toto łatwo konfigurowalne. Jednak boli mnie sam fakt uzależnienia (mojego) systemu desktopowego od istnienia takiej kaszany: można ją wyłączyć, ale nie można usunąć, tak jakby była usługą systemową o kluczowym znaczeniu.

Gnome tego (jeszcze) nie używa, jednak po wizycie na http://www.freedesktop.org/wiki/Software/xdg-user-dirs sądzę, że xdg jest Trendy.

</offtop>

// edit

Nie wiedziałem, ale np w http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=15889 powiadają, że także GNOME używa xdg-user-dirs. W takim razie, jeżeli usunąłeś swój plik konfiguracyjny tego pakietu oraz odpowiednie kartoteki, to wszystkie user-dirs z pulpitem włącznie zostały przypisane do Twojej kartoteki użytkownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[marcin@zet ~(2031.1)]$ gconftool-2 -a /apps/nautilus/preferences | grep desktop
desktop_font = Sans 10
desktop_is_home_dir = false
show_desktop = true

 

Pulpit to nie nazwa obiektu GUI tylko miałem katalog /home/marcin/Pulpit

 

PS apropo obrzydlistwa - fakt to obrzydlistwo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...