Skocz do zawartości

Kde Wszystkie Katalogi Z Katalogu Uzytkownika Na Pulpicie


AndyM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forowiczów.

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość a i moje doświadczenia z Fedorą nie są za bogate.

Ale do rzeczy;

Chciłem sobie upiększcyć swój pulpit i chyba coś strasznie namodziłem (najprawdopodobmniej coś usunąłem).

Bo przy ponownym zalogowaniu pojawiły mi się wszystkie katalogi z mojego katalogu home/użytkownik/.

Jak je usuwam z pulpitu to jednocześnie usuwają się katalogi z mojego katalogu home/użytkownik/

Jak zrobić aby na pulpicie zosytały tylko te przeze mnie wybrane a nie wszystko.

Bardzo proszę o pomoc i poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom w konsoli (najlepiej po wylogowaniu się z X-ów) Midnight Commandera (jak nie masz to yum install mc) i spójrz co masz w podkatalogu Desktop użytkownika. To powinno wszystko wyjaśnić ;)

Katalogi których nie chcesz mieć na pulpicie przesuń do katalogu domowego usera, czyli "oczko wyżej" na drzewie katalogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

W swoim katalogu home/użytkownik/ nie mam katalogu Desktop mam Pulpit (więc myślę że jest to tożsame) i jest tam tylko: System.desktop

Pozostałe moje katalogi (np. Muzyka, Obrazy , Szablony itp) są w/home/użykownik/.

Spróbowałem przenieść w mc (tak jak sugerowałeś) swoje katalogi z /home/użytkownik/ do /home/użytkownik/Pulpit to faktycznie znikają z pulpitu, ale wydaje mi sie że poprzednio wszystkie katalogi miałem w /home/użytkownik/ i to było wygodniejsze.

Więc chyba coś innego namieszałem. Może inny pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem przenieść w mc (tak jak sugerowałeś) swoje katalogi z /home/użytkownik/ do /home/użytkownik/Pulpit to faktycznie znikają z pulpitu, ale wydaje mi sie że poprzednio wszystkie katalogi miałem w /home/użytkownik/ i to było wygodniejsze.
Ciekawe zjawisko :) Sądziłem, że masz wszystkie katalogi z katalogu domowego przesunięte do Desktop/Pulpit. Ty mówisz, że wykonujesz operację dokładnie odwrotną do proponowanej przeze mnie, czyli przesunięcie nie z $HOME/Desktop -> $HOME tylko $HOME -> $HOME/Desktop a znikaja ci katalogi z desktopu. Coś masz namieszanei to ostro.

 

Moja diagnoza jest taka, że gdzie musiałeś podać że Twoim pulpitem jest Twój katalog domowy - musisz znaleźć to miejsce i zaznaczyć, że pulpitem ma być $HOME/Pulpit.

 

[EDIT]W Centrum Sterowania odnalazłem menu "System Administration -> Paths", czyli w polskiej wersji to będzie pewnie "Administrowanie systemem -> Ścieżki". Po prawej w pierwszym wierszu ustawiasz ścieżkę do Pulpitu. Zapewne musisz zmienić z /home/jakis_tam_user na /home/jakis_tam_user/Pulpit.

Potem oczywiście z powrotem będziesz musiał przesunąć wszystkie pliki i katalogi z Pulpitu do katalogu domowego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chybił trafił robiłem.
:D :D :D Na drugi raz uważaj, zapamiętuj co robisz i jakie to przynosi efekty.

Sądzę, że trzeba odnaleźć podobne "urządzenie" jak w KDE (Centrum Sterowania), albo sprawdzić pliki konfiguracyjne pod kątem zawartości w rodzaju "Desktop Path"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z linku, który podał ecik__ wynika, że dla GNOME trzeba ustawic odpowiednio zmienną XDG_DESKTOP_DIR w pliku ~/.config/user-dirs.dirs?

o boże, ale głupi jestem, jak używałem Xfce to dokładnie ten plik edytowałem dla ścieżek i myślałem sobie, że w GNOME to by były problemy a tu takie to proste :D

 

Czyli WalDo te ścieżki żeby mieć Pulpit na Linux i Windows ten sam to niepotrzebnie linkami symbolicznymi były załatwiane, można je było tu wklepać ;) eh mądrzy po czasie. Chociaż linki dają szybki dostęp z home, więc może lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...