Skocz do zawartości

(thunar:4585): Gtk-critical **: Gtk_tree_model_row_has_child_toggled: Assertion `path != Null' Failed


borzole

Rekomendowane odpowiedzi

Wywala mi sie thunar co jakąś chwile i nie wiem co z tym począć. Może działać minutke, a może 10 ale i tak kończy wywróceniem (właściwie zamrożeniem, albo wykonywaniem operacji w nieskończoność). Dzieje się to przy zwykłych operacjach: "utwórz katalog" "zmień nazwę". To dotyczy również mousepad, choć sam xfce-terminal się jeszcze nie wywrócił. Używam tego na fluxbox, wszystko instalowane z repo żadnej partyzantki.

 

Tyle dostałem z wyjścia

[mpeg4 @ 0x2aaab33e0be0]warning: first frame is no keyframe
(thunar:4585): Gtk-CRITICAL **: gtk_tree_model_row_has_child_toggled: assertion `path != NULL' failed

w czym jest problem? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mpeg4 @ 0x2aaab33e0be0]warning: first frame is no keyframe
(thunar:4585): Gtk-CRITICAL **: gtk_tree_model_row_has_child_toggled: assertion `path != NULL' failed

w czym jest problem? :unsure:

Trudno mi to zrozumieć. Co ma Thunar, zwłaszcza podczas mkdir, do mpeg4? Drugi komunikat wyraźnie wskazuje, że obsługa drzewka w GTK dostaje złe argumenty. GTK reaguje wywołaniem procedury, więc chyba nie chodzi o przestarzałą wersję.

W stopce widzę x86_64. Czy nie masz przypadkiem pomieszanych bibliotek 32/64?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi to zrozumieć. Co ma Thunar, zwłaszcza podczas mkdir, do mpeg4?
..ehh nie wyciąłem tego poprostu, wrzuciłem wszystko co mi thunar wypluł do log.

 

Problem chwilowo ustał po restarcie, może się rozwiązał sam. Choć się trochę zraziłem do niego, bo na innym kompie też mi takie zawiechy robił.

W stopce widzę x86_64. Czy nie masz przypadkiem pomieszanych bibliotek 32/64?
No tu proszę jaśniej w jaki sposób miały by być pomieszane i jak to sprawdzić? W sensie stricte /usr/lib i /usr/lib64 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu proszę jaśniej w jaki sposób miały by być pomieszane i jak to sprawdzić? W sensie stricte /usr/lib i /usr/lib64 ?
W sensie rpm-ów na architekturę i386 zamiast x86_64.

Hmmm... po restarcie... więc może chodziło o to, że stara kopia binarki chciała dostępu do bibliotek w wersjach usuniętych przez update. Zaś po restarcie ruszyła nowa kopia i buczy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...