Skocz do zawartości

Fedora 8 Wifi


helios128

Rekomendowane odpowiedzi

Temat był już poruszany ale nic nie pomogło ze tego co przeczytałem. Robie tak - świerzo zainstalowana F8 - ifconfig pokazuje ze karta wifi jest podniesiona,

iwlist wlan0 scan pokazuje siec do której sie chce podłączyć. Wchodzę w "siec" pokazuje mi sie interfejs wlan0 -"Nieaktywny" - konfiguruje go (podaje essid, chanel, wep) i naciskam "Aktywuj" - i po długiej chwili wyskakuje ze sie nie udało. No to wszedłem w "Usługi" i tam uruchomiłem "Network Menager" - a w nim "połącz z inna siecią " --> konfiguruje wpisując co trzeba i czekam na połączenie --> po długiej chwili wyskakuje okienko żeby klucz wpisać, no to wpisywałem na każdy możliwy sposób i lipa. No to powyłączałem to wszystko wszedłem w konsole i dla wlan0 przypisałem odpowiednie dane - ale tez sie nie łącze. Zasięg jest - bo na ubuntu siec chodzi bez problemu. Nie wiem co może być ?

 

---Karta wifi oparta o Ralink Rt2500, AP'kiem jest Livebox (pod win XP, ubuntu, knoppix, nnd - nie ma najmniejszego problemu z połączeniem).

---wpa_supplicant, NetworkManager i NetworkManagerDispatcher - włączone - ale używam WEP 128bit hex

---wlassistance nieodnalazłem takowej usługi

 

[root@localhost ~]# ifconfig 
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 60:50:40:30:20:10  
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000 
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)
          Interrupt:17 Base address:0xe000 

lo        Link encap:Local Loopback  
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:9594 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:9594 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0 
          RX bytes:5659652 (5.3 MiB)  TX bytes:5659652 (5.3 MiB)

wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr 00:14:85:B7:4E:17  
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:89 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000 
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:25048 (24.4 KiB)

wmaster0  Link encap:UNSPEC  HWaddr 00-14-85-B7-4E-17-68-E6-00-00-00-00-00-00-00-00  
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000 
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)

 

 

 

[root@localhost ~]# iwconfig 
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

wmaster0  no wireless extensions.

wlan0     IEEE 802.11g  ESSID:"neostrada"  
          Mode:Managed  Frequency:2.452 GHz  Access Point: 00:16:41:8C:E7:BE   
          Tx-Power=27 dBm   
          Retry min limit:7   RTS thr:off   Fragment thr=2346 B   
          Encryption key:moj klucz
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

 

kompletnie teraz zgłupiałem - karta wifi działa i widzi AP'ka - wiec co może jeszcze być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Używaj słownika.

2. Jeśli na ubuntu działa to i tu zadziała. Nie podałeś żadnych szczegółów: jaka karta, jaki AP, co pokazuje iwconfig oraz ifconfig.

3. Sprawdź czy masz uruchomione usługi wpa_supplicant, wlassistance oraz NetworkManager i NetworkManagerDispatcher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie wie co zrobić - wiec może zacząć od początku - niech ktoś skrobnie jakieś małe info co należy zaraz po zainstalowaniu Fedory 8 zrobić by sie połączyć z wifi+WEP. Czyli jaki moduł, skrycik odpalić - bo może wina jest w tym ze probowałem i w konsoli i za pomocą NetworkMenagera, oraz KnetworkMenadzera połączyć sie - i może coś sie namieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie wie co zrobić
Widzę, że nikomu nie chce się odpowiadać na pytania, które postawił morsik

niech ktoś skrobnie jakieś małe info co należy zaraz po zainstalowaniu Fedory 8 zrobić by sie połączyć z wifi+WEP.
Niech sobie Jaśnie Panicz sam skrobnie jeśli cierpi na nadmiar czasu.

Sorry, kolego, ale to było omawiane tyle razy, że wystarczy nieco wysiłku, żeby przeszukać forum. Najłatwiej będzie nie korzystać z wyszukiwarki forum, tylko z Googli "site:fedora.pl <słowa kluczowe do tematu>".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie wie co zrobić - wiec może zacząć od początku - niech ktoś skrobnie jakieś małe info co należy zaraz po zainstalowaniu Fedory 8 zrobić by sie połączyć z wifi+WEP. Czyli jaki moduł, skrycik odpalić - bo może wina jest w tym ze probowałem i w konsoli i za pomocą NetworkMenagera, oraz KnetworkMenadzera połączyć sie - i może coś sie namieszało.

 

Może spróbuj to zrobić spod trybu tektowego:

 

iwconfig wlan0 essid NazwaSieci key TwójKlucz mode managment
ifconfig wlan0 up
dhcpcd wlan0

 

Klucz możesz podać za pomocą zwykłego tekstu za pomocą s:TwójKlucz, lub normalnie TwójKlucz wpisując wartości szesnastkowe

 

Powinno po czymś takim działać, jeśli masz ustawione dhcpcd, tylko nie wiem jedenej rzeczy. Nie korzystam z neostrady, ale wydaje mi się, że potrzebne tam jest uwierzytelnianie przez PPPoE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo - jak to nie odpowiadam na to co morsik chciał - jest wszystko co chciał - jest odp na wszystkie pytania - a może nie widzisz ? A co do szukania - to w pierwszym zdaniu jest napisane ze to co jest już napisane na forum nie pomogło, google tez nie pomogło - jedyne w czym pomogło to w skonfigurowaniu - a przecie konfiguracja działa - karta działa , siec widzę - a neta nie ma - wiec może jeśli nie potrafisz pomudz to może lepiej sie (_wogule_ → w ogóle) ORT nie udzielaj - bo twoja wypowiedz nie rozwiązała problemu i tylko zaśmieca temat.

 

wyksztalcioch - tak jak napisałem wyżej - z lini komend też nie pomogło - a co to uwierzytelnianiaprzez PPPoE - to raczej nie - bo na ubuntu lub nnd nie musze nic uwierzytelniac - wystarczy ze wpisze

iwconfig wlan0 essid NazwaSieci key TwójKlucz mode managment

ifconfig wlan0 up

 

i juz mam neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnei to nie masz neta bo nie masz skonfigurowanego IP/GW na wlan0. Zrób to co ci podał wyksztalcioch - odpal dhcpd wlan0 (lub dhclient)> Jeśli nie masz serwera dhcp na routerze, to wtedy musisz ręcznie skonfigurować połączenie karty, np

ifconfig wlan0 192.168.1.2/24
route add default gw 192.168.1.1

 

gdzie 192.168.1.2 to IP twojego kompa, a 192.168.1.1 to IP wewętrzne routera (to pod jakim go widzicie w sieci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...