Skocz do zawartości

Problemy Z Kernelem Fedory


Arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam sie, ze takiego filtrowania tresci w locie (w przenosni i doslownie - w koncu to radiowka) to sie nie da zrobic na zadnej karcie ;)

Musial bys miec kompa z dwoma kartami WiFi (jedna pracujaca jako AP) i skonfigurowac go jako proxy z filtrami (man-in-the-middle) dla kompa Twojej corki... ale to IMHO troche przekombinowane. Nie mozesz pozakladac ograniczen bezposrednio na kompie corki (Parental Control)?

Ach, te dzieciaki... mam te same problemy ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jak exbros napisał - najlepiej pozakładać jakieś filtry na komputerze córki. Ale że i filtry nie są nieomylne i da się je obejść z pewnością, to można w dość prosty sposób podsłuchać ruch. Zainteresuj się m.in. takimi narzędziami jak netcat, wireshark, dsniff, aircrack-ng itp. Jeśli masz dostęp do routerka, i jeszcze jest on bazowany na jakiejś dystrybucji linuksowej to tym bardziej nie powinno być problemu. Ewentualnie jeśli nie jest, to spróbuj poszukać do niego jakiegoś oprogramowania innego typu openWRT czy tomato (oczywiście zgodnego z Twoim modelem). Wtedy po prostu możesz spróbować zainstalować takie narzędzie bezpośrednio na routerze i nasłuchiwać cały ruch, a przy odrobinie kombinacji również go na bieżąco filtrować. Chociaż tutaj dużo zależy od routera (a właściwie jego dostępnej pamięci).

 

Edit: może Cię zainteresować również narzędzie dansguardian ? http://dansguardian.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę kombinował. Myślałem że jest możliwość przy mojej konfiguracji sieciowej prawdziwego podejrzenia czyli na moim ekranie jest ekran drugiego kompa. Na Amidze nazywa się to rDesktop. Ale jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...