Skocz do zawartości

Instalacja


hasski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam następujący problem. Mam laptopa z nieczynnym napędem DVD. Ściągnąłem sobie Feodre 8 (Obraz instalacyjny) i chciałbym ją zainstalować z pendrivea. Tutaj pytanie czy jest to możliwei? A jeśli, to dlaczego podczas włączania, komputer nie widzi tego oprogramowania na pendrivie. "Missing opreration system".

W Biosie przełączyłem mu hierarchie urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość odpalenia z pendrivea? To się jeszcze pomęczę.
Jest, ale trzeba go odpowiednio spreparować. Samo wypakowanie plików nie wystarczy, bo na pendrive musisz mieć jeszcze jakiś boot sector, bez tego nie ruszy. Poszukaj w sieci, gdzies to było opisane i chyba nawet konkretnie pod Fedorę. Może na stronie projektu gdzieś jest albo w dokumentacji.

 

[EDIT]Pewnie to Ci może pomóc → http://fedoraproject.org/wiki/FedoraLiveCD/USBHowTo

Albo po prostu ściągnij plik LiveCD i wtedy zrób dokładnie tak jak tam opisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wilekie za pomoc. Zrobiłem inaczej, odpaliłem go z przenośnego napędu, z płytki DVD. Ale tutaj mam kolejny problem. Płytka się otwiera, wszystko jest super, podaje mu instaluj, rusza wyrzuca z sibie mnóstwo tekstu a następnie zatrzymuje się na komędzie.

 

PCI: Using configuration type 1

ACPI: Interpreter Enabled

 

Wiecie może co z tym zrobić? Na początku myślałem, że pobrałem złą Fedore, bo mam 64 bitowy (chyba procesor) ale później ściągnąłem obraz dla 64-rki i wyskakuje ten sam problem. Jeszcze dodam, że mam laptot firmy ASUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...