Skocz do zawartości

Fedora 7 Problemy Z Uruchomieniem


asioka

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem fedorę7 z płyty kupionej w sklepie. Niestetyż, po próbie uruchomienia wyświetla się " unable to load SELinux policy. Machine is in enforcing mode. Halting now. Kernel panic- not syncing:attempted to kill init! i mryga kreska.

No i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu systemu jak Ci się pojawi menu wyboru kernela, wyedytuj linię gdzie jest nazwa kernela i dopisz na koncu tej linii "selinux=permissive" (bez cudzysłowów). Z tego co pamiętam to powinieneś kolejno wciskać klawisze: e, e, <tu dopisac selinux=permissive>, enter, b.

 

A jak juz sie zalogujesz do systemu to wyedytuj /etc/sysconfig/selinux.conf i wylacz tam selinuksa (SELINUX=disabled). Wczesniej mozes tez sprobowac zainstalowac polityke odpowiednia, jako że to przez nią są problemy, wpisz w konsoli jako root

yum install selinux-policy-targeted

I spróbuj wtedy wystartować system z włączonym selinuksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na google jest dużo odpowiedzi :)

 

wyczytalem że trzeba dodać to co jest zaznaczone na czerwono w pliku grub.conf

 

np w przypadku F8

title Fedora (2.6.24.3-50.fc8)

root (hd0,4)

kernel /vmlinuz-2.6.24.3-50.fc8 ro root=LABEL=/ rhgb quiet selinux=0

initrd /initrd-2.6.24.3-50.fc8.img

 

w sumie Adi ładnie opisal

 

p.s. jaki masz system plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz selinux=0 to całkowicie wyłączysz selinuksa, przez co jeśli będziesz chciał następnym razem go włączyć to system będzie musiał przywrócić konteksty wszystkich plików, co może sporo potrwać. Dlatego lepiej jest wymuszać uruchamianie się linuksa w trybie permissive (zezwalanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za przesiadką z F7 na F8.

Jestem mile zaskoczony działaniem selinux pod F8. Rzadko mi się burzył przeciwko uruchomieniu czegokolwiek, a jak już się zdarzyło, to jasne podpowiedzi ze strony setroubleshootera pomagały rozwiązać problem nawet przy mojej nikłej wiedzy nt. selinux itp. W F7 było to z lekka niedorobione i trzeba się było naszukać na forach, googlach itp, żeby coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu systemu jak Ci się pojawi menu wyboru kernela, wyedytuj linię gdzie jest nazwa kernela i dopisz na koncu tej linii "selinux=permissive" (bez cudzysłowów). Z tego co pamiętam to powinieneś kolejno wciskać klawisze: e, e, <tu dopisac selinux=permissive>, enter, b.

 

A jak juz sie zalogujesz do systemu to wyedytuj /etc/sysconfig/selinux.conf i wylacz tam selinuksa (SELINUX=disabled). Wczesniej mozes tez sprobowac zainstalowac polityke odpowiednia, jako że to przez nią są problemy, wpisz w konsoli jako root

yum install selinux-policy-targeted

I spróbuj wtedy wystartować system z włączonym selinuksem.

jak mam to wyedytować skoro przy rozpoczęciu bootowania root kernel i initrd ładują się w jednej sekundzie i nie zdążę nic napisać, bo już jest uncompressing linux itd. Czy można to jakoś zatrzymać/ przepraszam, że o to pytam ale dopiero uczę się/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam to wyedytować skoro przy rozpoczęciu bootowania root kernel i initrd ładują się w jednej sekundzie
Ale najpierw pokazuje się menu startowe GRUB albo - jeśli masz w grub.conf niezakomentowaną opcję hiddenmenu - pokazuje się splash-screen z informacją "naciśnij dowolny klawisz, aby wejść w menu" → http://howtoforge.net/installation-guide-fedora8-desktop-p2 (pierwszy zrzut na tej stronie).

Jak będziesz widział menu GRUB, to zrób to co napisał Adi1981.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...