Skocz do zawartości

Atheros 5006eg+madwifi


remigius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam dość uciążliwy problem (zastrzegam od razu, że jestem początkującym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT). Otóż chodzi o to, że nie mogę połączyć się bezprzewodowo z internetem

(Pracyuję na laptopie Toshiba A210 -11b) .

 

Po wpisaniu polecenia:

 

[root@localhost ~]# lspci | grep Atheros

14:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications, Inc. AR5006EG 802.11 b/g Wireless PCI Express Adapter (rev 01)

[root@localhost ~]#

 

,karta widoczna jest jako AR5006EG. Patrzyłem czy madwifi jest z nią kompatybilne, no i wydaje mi się, że tak:

 

http://madwifi.org/wiki/Compatibility/Atheros

 

Po instalacji madwifi (według insrtukcji w pliku INSTALL) niestety sieć dalej mi nie działa. Nie wiem co dalej robić. Pomocy!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji madwifi (według insrtukcji w pliku INSTALL) niestety sieć dalej mi nie działa. Nie wiem co dalej robić. Pomocy!!
Kompilowałeś madwifi? Sam nie używam, ale wydaje mi się, że w repo jest paczka, a to zaoszczędzi Ci problemów w przyszłości. Co do samej konfiguracji to jak podał sanji, ładujesz moduł, a potem według uznania, najlepiej NetworkManagerem, albo czymś podobnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie wprowadzać zbędnego zamieszania: sposób opisany w podanym przeze mnie linku i skorzystanie z

KnetworkManagera to dokładnie to samo, z tym, że w drugim przypadku korzystasz z wygodnej nakładki graficznej,

zamiast "klepać" w klawiaturę. Wystarczy, jak wybierzesz jedną z opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod gnome w zupełności wystarczy sam NetworkManager . knetworkmanager to nakładka przygotowana pod KDE, chyba nie ma sensu opalać demona i potem jeszcze dodatkowego programu. U mnie knetworkmanager ma problemy z DHCP, podczas gdy w NetworkMangerze wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. robię wszystko zgodnie według instrukcji na stronie madwifi i dochodzę do takiego momentu:

 

[root@localhost madwifi-0.9.4]# modprobe ath_pci

WARNING: Error inserting ath_hal (/lib/modules/2.6.24.4-64.fc8/net/ath_hal.ko): Invalid module format

WARNING: Error inserting wlan (/lib/modules/2.6.24.4-64.fc8/net/wlan.ko): Invalid module format

FATAL: Error inserting ath_pci (/lib/modules/2.6.24.4-64.fc8/net/ath_pci.ko): Invalid module format

[root@localhost madwifi-0.9.4]#

 

Na stronie madwifi nic o tym nie piszą. Nigdzie tez nie moge znalezc rozwiazania tego problemu. Jedyne co podejrzewam, to niezgodnosc jadra z modulami. Od rana probuje to obejsc, ale nic nie moge znalezc. Bede wdzieczny za rady.

 

Probowałem tez z ndiswrapper. Dochodze do tego samego momentu. Jest jeszcze ath5k, ale nie wiem jak ewentualnie zainstalowac ten sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co powiedzieć. Takie coś występuje przed wszystkim, jeśli moduł, który starasz się załadować został skompilowany

pod inną wersję kernela. Musiałeś coś namieszać przy kompilacji, albo instalowałeś z paczki stworzonej po inną wersję,

np na 64 bity. Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...