Skocz do zawartości

Błedy Instalatora Textowego Fc7


Artur Dębski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Na starszej maszynie instaluję FC7 z DVD

po tuż po rozpoczęciu instalacji w trybie textowym

instalator wyrzuca błędy.

 

Jak wymusić instalację w trybie graficznym gdy mam mało pamięci? - 192MB

 

Instalowałem z tej płytki na 3 innych maszynach i wszystko było ok

w trybie graficznym

Dziekuję i pozdrawiam

----------------------------------------

Artur Dębski

http://gui54.internetdsl.tpnet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymusić instalację w trybie graficznym gdy mam mało pamieci? - 192MB
Teoretycznie (zgodnie z wymaganiami systemu) 192MB powinny wystarczyć do instalacji w trybie graficznym. Jeśli instalacja sama z siebie startuje w trybie tekstowym to znaczy, że to jednak zbyt mało. Tego się chyba nie da wymusić. Być może jeśli podzieliłbyś dysk przed instalacją ręcznie (np. uruchamiając system z płytki z wypalonym gparted.iso), utworzył partycję swap i ją zainicjował (mkswap /dev/....), to instalka "zauważyłaby" tę partycję i spróbowała z niej skorzystać. Ale głowy nie dam, bo nigdy tak nie robiłem. Zawsze miałem przynajmniej 256MB RAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dziwna sprawa,

FC6 DVD instalacja PL - textowy - skonfigurowana sieć - ręczny podział na partycje bez LVM - serwer www - modyfikacja zestawu pakietów - błędy

FC7 DVD instalacja PL - textowy - skonfigurowana sieć - ręczny podział na partycje bez LVM - serwer www - modyfikacja zestawu pakietów - błędy

FC8 DVD instalacja PL - textowy - skonfigurowana sieć - ręczny podział na partycje bez LVM - serwer www - modyfikacja zestawu pakietów - błędy

 

Zależało mi na FC7 więc spróbowałem instalację w wersji alglojęzycznej - poszło za pierwszym razem -

podobne przypadki miałem jeszcze za czasów Red Hat 7.0

 

Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależało mi na FC7 więc spróbowałem instalację w wersji alglojęzycznej - poszło za pierwszym razem -

 

Dziwne

Anaconda w tekstowym interfejsie ma problem z niezgodnością standardów kodowania. A że anglojęzyczne komunikaty lecą w czystym ASCII, to i problem znika. Po polsku pewnie dają kodowanie iso, a deklaracja mówi utf-8 (lub na odwrót, nie zaglądałem). Albo część komunikatów jest w takim, a część w siakim kodowaniu.

W F8 pozostał nadal ten sam błąd, pisałem o nim w http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=16461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...