Skocz do zawartości

Po Instalacji F9 Nie Odpala :/ - Pomocy


lambo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam problem, jak instaluje fedore 9 to wszystko dobrze sie instaluje.

 

Potem jak robi sie restart to widze jak sie system w tekscie laduje, a potem zaniast odpalic ekranik graficzny to po prostu wylacza monitor, brak sygnalu, za kazdym razem...

 

Mialem ten problem z fedora 9(amd64) od wersji alpha, taki sam problem byl z fedora 9 pre realse i taki sam jest z fedora 9 final :/ .

 

Dodam ze w fedorze 8 nie ma tego problemu.

 

Moj sprzet:

 

Procek amd +3200 2,3ghz

1,5gb ramu

2 x dysk 250GB i 1 x 40GB\

Plyta glowna: Asrock K8S8X

Karta graficzna: ATI x1950 pro (RV570) dla agp.

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Potem jak robi sie restart to widze jak sie system w tekscie laduje, a potem zaniast odpalic ekranik graficzny to po prostu wylacza monitor, brak sygnalu, za kazdym razem...

...

 

A próbowałeś przełączyć się do konsoli: Cntr+Alt+F1...F6

Może wina sterowników do karty graficznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z upgrade do F9 radził bym poczekać do momentu wydania xorg 7.4 final, powinno to nastąpić jeszcze w maju (oby), problemem jest obecność wersji pre-release do których nie ma jeszcze sterów.

 

No ale na wersji final ten sam problem mam...

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przeczytałeś co Ci dokładnie napisał Beer Hunter ?

Poza tym zgłosiłeś to w BZ ? Bo jak nie to nie dziw się ze nikt tego nie poprawia, skoro nikt oprócz Ciebie o tym nie wie.

 

Nie zglosilem do BZ, masz na mysli bugzille??

Prosze o maila do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta bugzilla popierniczona jakas, nie dziala :/

 

 

prosze, niech ktos im to podesle: Description of problem:

 

 

Version-Release number of selected component (if applicable):

 

 

How reproducible:

 

 

Steps to Reproduce:

Hi, I have installed fedora 9 and I have problems with it.

I installed fedora, after restart fedora is loading and when it have to start graphic mode it's just hanging, no signal and black screen.

With fedora 8 it was no problems.

It was the same problem with fedora 9 alpha, fedora 9 pre realse and fedora 9 final...

 

My hardware is: amd +3200 2,3ghz

1,5gb ramu

hard disks: 2 x 250GB i 1 x 40GB\

mainboard: Asrock K8S8X

graphic card: ATI x1950 pro (RV570) for agp.

 

 

bo jakos nie chce sie wysylac :/

 

Assignee: startup did not match anything

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie ty masz wypełniać pole "assigned to". Ty wypełniasz tylko:

Version (F9)

Component (którego dotyczy problem)

Summary (krótki opis problemu)

Description (pełny opis + wszystkie dane)

Platform / OS / Severity - opcjonalnie.

 

Ktoś za Ciebie nie wypełni, bo maile z notyfikacjami będą wtedy przychodziły do tej osoby zamiast do Ciebie. A mogą to być np. jakieś prośby o dokładniejsze dane, logi itd. które tylko Ty możesz dostarczyć w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się na http://www.fedoraforum.org/ skoro znasz angielski. Chcesz żeby ktoś Ci pomógł a nawet nie odpowiedziałeś na pytanie, które zadał Hagil, czy fedora łapie totalną zwiechę, czy możesz odpalić konsolę (ctrl+alt+Fn)? Próbowałeś odpalać tryb tekstowy, dopisując w grubie cyfrę 3 do pramatrów jądra. Nie wiem jak jest z tym xorgiem w f9, bo na razie nie planuję przesiadki, ale imo ta karta powinna ruszyć na jakimś standardowym sterowniku (np. vesie), poczytaj man xorg.conf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem to tak:

 

Przy starcie systemu jeszcze w Grub-ie zaznaczam fedore wciskam "a" i na samym końcu wiersza wciskam spacji i wpisuję "3". Czyli uruchamiam init 3. Wciskam enter. System się ładuje w trybie tekstowym poczym wyskakuje mi narzędzie do konfiguracji sprzętu - wybieram konfiguracji grafiki i już mam problem rozwiazany. Następnym razem wszystko się dobrze uruchamia. Czekam jeszcze na sterowniki od Nvidi. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec, dopisalem 3, wlacza sie do wyboru rozne rzeczy wlaczam konfiguracja x serwera i zwiech, tak samo jak chce fedore normalnie odpalic, totalny zwiech, nic nie rusza sie i (_wogule_ → w ogóle) ORT zaden sygnal do monitora nie dochodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec, dopisalem 3, wlacza sie do wyboru rozne rzeczy wlaczam konfiguracja x serwera i zwiech, tak samo jak chce fedore normalnie odpalic, totalny zwiech, nic nie rusza sie i (_wogule_ → w ogóle) ORT zaden sygnal do monitora nie dochodzi :/

 

No cóż, po raz kolejny oficjalne wydanie fedory okazało się wielką klapą. Wygląda na to, że wszystkich betatesterów rozstrzelano już przy wcześniejszych wersjach za puszczenie megababoli i teraz nie ma kto tego testować. No nic, wstyd panowie...

 

Ze wspomnianym problemem uporałem się w ten sposób, że po instalacji odpaliłem z płytki instalacyjnej (DVD i386) tryb ratunkowy, podmontowałem zainstalowany już system (chroot /mnt/sysimage), a następnie wyedytowałem plik /etc/inittab - ustawiłem w nim 3 tryb pracy systemu (id:5:initdefault -> id:3:initdefault). Po resecie system wczytał się się poprawnie (oczywiście tylko w konsoli). Pojawiło się okno konfiguracji (w trybie tekstowym). Bez wprowadzania zmian zamknąłem je, po czym wpisałem:

 

system-config-display --set-driver=vesa

 

Potem wystarczyło wydać polecenie: firstboot -r i poustawiać parametry X Window - teraz już w trybie graficznym. Na koniec należy pamiętać o zmianie wpisu w /etc/inittab: id:3:initdefault -> id:5:initdefault.

 

Po restarcie powinno już wszystko w miarę poprawnie działać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...