Skocz do zawartości

Poważne Bugi, W Fedorze


Piotrek23

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dość że nie mogę przeglądać partycji NFTS, a do tego jeszcze dochodzi brak sterowników do kart graficznych Nvidia w RPM Livny. No ale to już przerosło moje najśmielsze oczekiwania, podczas pobierania aktualizacji pojawiają się krzaczki

 

zrzutekranuva4.th.png

zrzutekranu1es0.th.png

 

To samo występowało w wersji 8, być może ktoś ma sposób na zlikwidowanie tych bugów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co ??? Że NTFS nie można przeglądać ?? Że nie ma sterowników dla nvidii w livnie ?? A zajrzałeś tam chociaż ? Czy choćby wysiliłeś się przez te 3 sekundy aby zainstalować sterowniki do obsługi ntfs ? Bo coś wątpię.

 

Nie pokazując dokładnego komunikatu na czym się wykrzacza, nie jesteśmy w stanie tobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do aktualizacji to miałem podobny problem, ale to na samym początku jak tylko ukazała się F9. Przeprowadziłem aktualizację z F8 do F9 i niestety, ale update'u już zrobić nie mogłem... Wróciłem z powrotem do F8, odczekałem trochę aż się F9 troszkę dotrze, zainstalowałem z dvd (z pobraniem aktualizacji podczas instalacji ) i wszystko było ok... i jest nadal :) co do ntfs'a to nie wiem, bo nie używam, a jeśli o sterowniki nvidii z livny chodzi to chyba się mylisz :) w końcu ludzie właśnie z livny mają stery do nvidii :) więc niby że co? że dla ciebie "zabrakło" ? poszukaj dokładniej :) i sprawdź czy w ogóle masz repo livny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazując dokładnego komunikatu na czym się wykrzacza, nie jesteśmy w stanie tobie pomóc.

@Piotrek23 - do tego co napisali poprzednicy dodam, że jakbyś update zrobił yumem z konsoli, to od razu miałbyś gotowe błędy do wklejenia. Okienka są bardzo ładne :rolleyes: ale mało praktyczne w takich przypadkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane Repo Livny ale gdy chce zainstalować sterowniki do Nvidii, wyskakuje mi na samym końcu błąd:

[root@xdsl-6256 ~]# yum install kmod-nvidia
Wczytane wtyczki: refresh-packagekit
Ustawianie procesu instalacji
Analizowanie argumentów instalacji pakietów
Rozwiązywanie zależności
--> Wykonywanie sprawdzania transakcji
---> Pakiet kmod-nvidia.i686 0:173.14.05-4.lvn9 zostanie zaktualizowany
--> Przetwarzanie zależności: kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686 = 173.14.05-4.lvn9 dla pakietu: kmod-nvidia
--> Wykonywanie sprawdzania transakcji
---> Pakiet kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686.i686 0:173.14.05-4.lvn9 zostanie zaktualizowany
--> Przetwarzanie zależności: kernel-uname-r = 2.6.25.6-55.fc9.i686 dla pakietu: kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686
--> Przetwarzanie zależności: nvidia-kmod-common >= 173.14.05 dla pakietu: kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686
--> Wykonywanie sprawdzania transakcji
---> Pakiet kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686.i686 0:173.14.05-4.lvn9 zostanie zaktualizowany
--> Przetwarzanie zależności: kernel-uname-r = 2.6.25.6-55.fc9.i686 dla pakietu: kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686
---> Pakiet xorg-x11-drv-nvidia.i386 0:173.14.05-1.lvn9 zostanie zaktualizowany
--> Przetwarzanie zależności: livna-config-display dla pakietu: xorg-x11-drv-nvidia
--> Przetwarzanie zależności: xorg-x11-drv-nvidia-libs = 173.14.05-1.lvn9 dla pakietu: xorg-x11-drv-nvidia
--> Przetwarzanie zależności: livna-config-display dla pakietu: xorg-x11-drv-nvidia
--> Wykonywanie sprawdzania transakcji
---> Pakiet livna-config-display.noarch 0:0.0.20-1.lvn9 zostanie zaktualizowany
---> Pakiet kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686.i686 0:173.14.05-4.lvn9 zostanie zaktualizowany
--> Przetwarzanie zależności: kernel-uname-r = 2.6.25.6-55.fc9.i686 dla pakietu: kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686
---> Pakiet xorg-x11-drv-nvidia-libs.i386 0:173.14.05-1.lvn9 zostanie zaktualizowany
--> Zakończono rozwiązywanie zależności
kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686-173.14.05-4.lvn9.i686 z livna ma problemy z rozwiązywaniem zależności
  --> Brakująca zależność: kernel-uname-r = 2.6.25.6-55.fc9.i686 jest wymagane przez pakiet kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686-173.14.05-4.lvn9.i686 (livna)
Błąd: Brakująca zależność: kernel-uname-r = 2.6.25.6-55.fc9.i686 jest wymagane przez pakiet kmod-nvidia-2.6.25.6-55.fc9.i686-173.14.05-4.lvn9.i686 (livna)

 

A co do update-u przez konsole to musicie podać mi polecenie, bo zbytnio nie jestem zaznajomiony:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to co wpisałeś ;)

yum update

 

Z tymi sterownikami jest tak że prawdopodobnież livna nie zrobiła jeszcze paczki do najnowszego kernela, dlatego trzeba poczekać kilka dni. Zawsze w takiej sytuacji z updatem kernela lepiej zaczekać parę dni. A póki co możesz przejść na starszego kernela pod którego są sterowniki i update robić ze starszego jajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)więc mam do wyboru tylko najnowszego Kernela.
CO? Jak to zrobiłeś? Przecież przy instalacji (jeśli instalowałeś z DVD lub LiveCD a nie robiłeś upgrade'u z F8) wgrywa się starsza wersja kernela, więc po update do kernel-2.6.25.6-55.fc9 stary powinien pozostać w menu wyboru? Jesteś pewien, że przy starcie widzisz menu wyboru GRUBa? Jeśli nie widzisz menu GRUBa, to obserwuj proces startu - powinieneś zobaczyć napis mówiący, żeby nacisnąć klawisz w celu przejścia do menu startowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic dziwnego, że nvidia sie nie chce instalować. Od czasu jądra 2.6.25-14, na którym jak rozumiem obecnie pracujesz, były juz ze 2 albo trzy update'y, a w repo znajdują sie dwie ostatnie wersje programów - do takiego starocia na jakim działasz nie ma już paczki w repozytorium. Zaktualizuj sobie najpierw kernela, zabootuj się na nowym jądrze i dopiero potem rób update całego systemu

yum update kernel kernel-devel kernel-headers

A potem reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...