Skocz do zawartości

Problem (dziwny) Z Instalacją Fedory


Iggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przejrzałem już trochę tematów ale nie znalazłem rozwiązania, dlatego rozpoczynam nowy.

Otóż postanowiłem upgrade'ować hardware i software. Dotychczas miałem płytę Asusa P5GD1-VM ze zintegrowaną grafiką, a na tym postawioną FC2. Chodziło toto przez 3 lata (w domu korzystam z kompa głównie do sprawdzania poczty). Teraz dokupiłem nieco pamięci i kartę graficzną Asus EN7200GS na nvidii, no i zacząłem instalację Fedory 6 (taką akurat miałem pod ręką).

Zainstalowało się elegancko w trybie graficznym (ale - co istotne - przy probowaniu Anakonda nie rozpoznała karty graficznej), ale po restarcie systemu, kiedy rozpoczęło się uruchamianie procesów, ekran zrobił się czarny, hdd pochodził jeszcze chwilę i było pozamiatane.

 

Myślę sobie - trzeba zainstalować sterowniki. Próbuję uruchomić w trybie tekstowym - efekt jak wyżej.

Upgrade Biosa - bez zmian.

Próbuje zainstalować Fedore 7 - jest nawet gorzej, bo nie uruchamia się tryb graficzny instalatora (mimo, że tym razem rozpoznał kartę) - pojawia się zakropkowany ekran z kursorem. Uruchamiam instalatora z domyślnymi sterownikami karty - efekt taki sam. Uruchamiam instalację w trybie tekstowym - zatrzymuje się w tym miejscu co poprzednio, ale tym razem ekran jest niebieski.

 

Wyjąłem kartę i podłączyłem monitor do zintegrowanej - zainstalowana F6 chodzi.

Włożyłem grafikę z powrotem i zainstalowałem Win2K - karta działa.

 

Czy ktoś maił już może podobne problemy?

Może najprościej będzie zamienić na Redeona...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najprościej będzie zamienić na Redeona...
IMHO nvidia jest znacznie lepiej obslugiwana niż "radek" a Twoja karta może być po prostu zbyt nowa dla tak starej dystrybucji jak F6. Zainstaluj coś nowszego. Przy F9 są problemy ze sterownikami 3D do grafiki (dokładniej to z nowym Xorg w wersji niestabilnej), więc może nieco starsza, ale stabilna F8 Cię zadowoli.

Poza tym czy próbowałeś podawać przy starcie różne magiczne opcje kernela? Spróbuj, wczoraj chyba komus coś o tym pisałem, a wygląda na to, że to się ostatnio często przytrafia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej spróbować najpierw z najnowszą wersją Fedory (9 na chwilę obecną) zamiast odgrzebywać antyki ? :)

Może i lepiej, ale najprzód trza mieć :)

A póki co to F7 jest najnowsze co mam. Ściągam F9 ale to jeszcze chwile potrwa...

Ponadto jak sie używało FC2 to myślę, że i tak próbuje zrobić postęp. :)

IMHO nvidia jest znacznie lepiej obslugiwana niż "radek" a Twoja karta może być po prostu zbyt nowa dla tak starej dystrybucji jak F6.

Może i tak, tylko czemu przy F6 działał instalator, a przy F7 już nie?

Poza tym czy próbowałeś podawać przy starcie różne magiczne opcje kernela?

Próbowałem już, ale jeszcze powalcze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, tylko czemu przy F6 działał instalator, a przy F7 już nie?

 

W Anacondzie z wydania na wydanie zachodzą ogromne (dosłownie) zmiany. Stąd potrzeba jest testować na jak największej ilości sprzętu i wszystkie problemy należy zgłaszać na bugzillę. Być może nastąpiła jakaś regresja przy tylu zmianach w obsłude jakiegoś konkretnego komponentu w Twoim systemie. Dlatego też należy spróbować z najnowszą wersją i ewentualne problemy zgłosić w odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Udało się. Tzn w końcu zainstalowałem F9 (tu też były problemy, ale przynajmniej działał tryb tekstowy).

 

W tak zwanym międzyczasie udało się też na FC6. Sposób mocno 'rzemieślniczy', ale może się komuś przyda. Otóż odpaliłem system na zintegrowanej grafice, zamieniłem w xorg.conf sterownik na nv, zamknąłem system, włożyłem kartę graficzną i poszło (tak dla przypomnienia - przy niezintegrowanej karcie graficznej nie byłem w stanie uruchomić systemu w trybie tekstowym). Potem już tylko instalacja normalnych sterowników i chodziło.

 

Dzięki wszystkim za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...