Skocz do zawartości

Z Vb Na Hd.


maskaz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Testowo uruchomilem na VirtualBox'ie F9, system byl testowany, aktualizowany, itd.

Doszedlem do wnioksu ze system przydalo by sie uruchomic bez wirtualizacji, ale z lenistwa nie chce mi sie go instalowac, aktualizowac itd.,itp.

Czy jest mozliwosc przeniesienia Fedory z VB na rzeczywisty dysk twardy i uruchomienie jej?

Mysle ze teoretycznie tak, cos na zasadzie przenoszenia systemu na inny dysk, moze ktos z was juz to kiedys probowal zrobic i

ma jakies pomysly, rady jak dokonac tego bezbolesnie?

 

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. poleceniem dd? strzelam, ale jeśli już to tym

2. czy tak nie robi się przypadkiem własnej płyty Live (instalacja na VB i zrzut na płytę)? To gdzieś w dokumentacji było łopatologicznie opisane.

 

[EDIT]

 

Skopiowac wszystkie pliki z / (bez proc i dev), zainstalowac gruba i tyle.

no ale kurcze przysiągł bym że gdzieś czytałem że nawet w linux nie wszystko jest plikiem (już pomijając proc i dev), że są jakieś "pierwotne" polecenia. Nie ma z tym problemu? Czy to tylko legenda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. poleceniem dd? strzelam, ale jeśli już to tym
Ja tak robię przenosząc się między partycjami lub robiąc zapasowy działający system przed instalacją nowej wersji Fedory. Feler jest taki, że odtwarzając z dd musimy mieć przygotowaną dokładnie tej samej wielkości partycję. Jak bedzie za mała, to zajedziemy dysk poza partycją, na której odtwarzamy, czyli teoretycznie zdegradujemy inną partycję.

Żeby nie ograniczać się wielkością partycji (w końcu możemy chcieć posadzić system na twardym dysku na partycji innej wielkości) zaproponowałbym tar koniecznie z opcją "-p". Przy zwykłym kopiowaniu jak proponuje matlas też warto o tej opcji pamiętać, bo będzie przykro ;)

 

Odpowiadając wprost na pytanie maskaza: tak, jest możliwość przeniesienia systemu z Vbox na dysk twardy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie.

Ale mam jeszcze jedno pytanie za 100 punktow.

Chce zmniejszyc partycje systemowa (obecna) i na nowopowstalej dac F9.

Gpartet ma nie wiedziec czemu makabryczne problemy z moim dyskiem sata. (kiedys opisywalem problem na forum, nie chcical mi go formatowac, utworzyc partycji, w koncu jakos sie udalo, ale do dzis automount na nich nie dziala)

LiveCd jedynym rozwiazaniem?

 

 

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...