Skocz do zawartości

Kurna Nie Chcą Się Zainstalować Aktualizacje Z Fedory 9


michal.uros

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia się coś takiego:

gdfci1.jpg

I chur. I na tym sie kończy aktualizacja.

A to jest w trybie tekstowym:

---> Pakiet pam-devel.i386 0:1.0.1-5.fc10 zostanie zaktualizowany
--> Przetwarzanie zależności: libicui18n.so.38 dla pakietu: boost
--> Przetwarzanie zależności: libicuuc.so.38 dla pakietu: boost
--> Zakończono rozwiązywanie zależności
boost-1.34.1-15.fc9.i386 z updates ma problemy z rozwiązywaniem zależności
  --> Brakująca zależność: libicuuc.so.38 jest wymagane przez pakiet boost-1.34.1-15.fc9.i386 (updates)
boost-1.34.1-15.fc9.i386 z updates ma problemy z rozwiązywaniem zależności
  --> Brakująca zależność: libicui18n.so.38 jest wymagane przez pakiet boost-1.34.1-15.fc9.i386 (updates)
Błąd: Brakująca zależność: libicui18n.so.38 jest wymagane przez pakiet boost-1.34.1-15.fc9.i386 (updates)
Błąd: Brakująca zależność: libicuuc.so.38 jest wymagane przez pakiet boost-1.34.1-15.fc9.i386 (updates)
[root@localhost ~]# yum install libicui18n.so.38
Wczytane wtyczki: refresh-packagekit
Ustawianie procesu instalacji
Analizowanie argumentów instalacji pakietów
Pakiet libicu-3.8.1-7.fc9.i386 jest już zainstalowany w najnowszej wersji
Nie ma niczego do zrobienia
[root@localhost ~]#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej dla Ciebie będzie, jak wejdziesz w menu system, dalej administracja, potem źródła oprogramowania. Odhaczasz tam wszystko z rawhide w nazwie, ja polecam sobie zostawić dla 9: fedora, updates, adobe i livnę (jak korzystasz z tych 2 ostatnich). Pozycje z testing, source, debug w nazwie nie powinny Cię interesować :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odhaczasz tam wszystko z rawhide w nazwie
To na początek, bo potem chyba czeka uciążliwe usuwanie paczek z ".fc10." w nazwie i zastępowanie ich ".fc9.". Nie wiem czy ostatecznie nie byłoby szybciej zainstalować system od nowa, chyba że ilość paczek jakie się dostały z rawhide jest znikoma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rawhide to wersja "bleading-edge", czyli w skrócie: rozwojowa i bardzo niestabilna. W rawhide z dnia na dzień może się wysypać cały system, jeśli tylko któryś z developerów będzie aktualizował jakiś ważny komponent do jakiejś niekompatybilnej wersji itp. Jak np w przypadku pakietu rpm w F10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najłatwiej dla Ciebie będzie, jak wejdziesz w menu system, dalej administracja, potem źródła oprogramowania. Odhaczasz tam wszystko z rawhide w nazwie, ja polecam sobie zostawić dla 9: fedora, updates, adobe i livnę (jak korzystasz z tych 2 ostatnich). Pozycje z testing, source, debug w nazwie nie powinny Cię interesować

 

Tam jest puste okienko nie było nic do odhaczania, ale wyłączyłem w pliku fedora-rawhide.repo, a teraz pomyślałem, że jednak niewiele się paczek dostało zainstalowanych bo te błędy. Dlatego wolę pozmieniać ręcznie.

Ponistruujcie mne tylko jak tego dokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...