Skocz do zawartości

Nazwa Użytkownika I Hasło


chameleon

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku proszę o wyrozumiałość, gdyż moje pytanie jest zapewne trywialne, ale słabo znam się na Linuksie, a tylko tę jedną rzecz muszę wiedzieć.

 

Chodzi mi o to, że oddałem laptopa do zwrotu na którym był zainstalowany Limpus (z tego co znalazłem w wikipedii to jest to dystrybucja na azjatycki rynek wywodząca się z Fedory).

 

Jednak w sklepie robią problem, z powodu że niby zostawiłem w systemie swoją nazwę użytkownika.

A jedyne co zrobiłem to uruchomiłem parę razy system i w momencie gdy jeszcze nie załadowała się nakładka graficzna i trzeba było podać o ile dobrze pamiętam "localhost login" wcisnąłem wtedy enter, a czasami nic nie robiłem i system się ładował.

I przecież od tego chyba nie ustawiła się nazwa użytkownika?

Musiała być wcześniej przez kogoś innego ustawiona, jeżeli system sam się uruchomił? bo ja jej na pewno nigdzie nie wpisywałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przecież od tego chyba nie ustawiła się nazwa użytkownika?
Potwierdzam :) Jeśli zrobiłeś tylko to co opisałeś, to na pewno nie utworzyło się przez to konto użytkownika i nie ustawiło się hasło.

Prawdopodobnie preinstalowany system miał jakiegoś domyślnego użytkownika z ustawionym automatycznym logowaniem.

W sklepie robią problem, bo pewnie nie chcą po prostu przyjąć zwrotu i szukają powodu. Powiedz, żeby pokazali Ci jak to wygląda na innym sprzecie i jak się takiego użytkownika zakłada. Może faktycznie jest jakiś automat, który dokonuje takiej instalacji. Twoje kilkukrotne naciśnięcie entera zostało zapamiętane i przekazane do skryptu, który utworzył domyślnego usera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No już lepszego powodu chyba nie mieli... to mi przypomina poruszaną tutaj sprawę jak "mądrzy" sklepowi nie chcieli przyjąć laptopa do naprawy bowiem użytkownik "zerwał gwarancję" wywalając Vistę a instalując Linux... płakać mi się chce... panowie sklepowi chyba są najwyżej po maturze bo nie wierzę, żeby byli min. po studiach i byli tak zacofani...naprawdę,,,

 

Mmmm tak po raptem enterku nie powinno nic się chyba tworzyć...bowiem tak na moją logikę to Linux wymaga jakiegokolwiek hasła jeśli mówimy o koncie...

O wiem, sprawdź w /home czy są jakieś katalogi, może coś wyjdzie na jaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...