Skocz do zawartości

Ndiswrapper


tyu38

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem ndiswrappera z żródeł.
Dlaczego nie z repozytorium? Jakieś konkretne powody?

-bash: /usr/sbin/ndiswrapper: /usr/bin/perl^M: bad interpreter: No such file or directory

Ten znaczek "^M" sugeruje, że gdzieś są DOSowe końce linii (CR + LF) zamiast uniksowych (LF). Jeśli upierasz się przy kompilacji ze źródeł, to musisz przejrzeć kod w trybie HEX pod kątem obecności sekwencji "0x0D 0x0A".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie z repozytorium? Jakieś konkretne powody?

Ten znaczek "^M" sugeruje, że gdzieś są DOSowe końce linii (CR + LF) zamiast uniksowych (LF). Jeśli upierasz się przy kompilacji ze źródeł, to musisz przejrzeć kod w trybie HEX pod kątem obecności sekwencji "0x0D 0x0A".

 

 

Jakis czas temu miałem Fedore8 i ndiswrappera z repozytoriów. Po około miesiącu działania ndiswrapper wywalił się niewiedzieć czemu.

Dlatego postanowiłem teraz skompilowac go na Fedorze 9 może bedzie bardziej stabilniejszy. Mam zamiar trochę przebudować swoją domowa siec i zależy mi na stabilności.

Ale skoro są takie problemy z źródłami to nie mam wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię, chociaż być może niedoceniam (bo nie znam) Twoich możliwości programistycznych i deweloperskich.

 

Nie no, zawsze myśłalem ze programy lepiej działaja jak sa skompilowane pod konkretny sprzęt...

BTW, żeby zainstalować ndiswrappera musze zaktualizować jądro do najnowszego.

Niestety jak wydaje komende "yum update kernel" to nie znajduje mi nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jak sa skompilowane pod konkretny sprzęt...
Jak są ;) A umiesz to osiągnąć? Jeśli tak, to OK, ale AFAIK samo przekompilowanie na danym komputerze nie złatwia sprawy. A mity krążące w sieci nie zawsze są prawdziwe ;)

 

Osobiście skupiłbym się na próbie rozwiązania problemu, czyli z "ndiswrapper wywalił się niewiedzieć czemu." zrobienie "wywalił się, ale już wiem dlaczego"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są ;) A umiesz to osiągnąć? Jeśli tak, to OK, ale AFAIK samo przekompilowanie na danym komputerze nie złatwia sprawy. A mity krążące w sieci nie zawsze są prawdziwe ;)

 

Osobiście skupiłbym się na próbie rozwiązania problemu, czyli z "ndiswrapper wywalił się niewiedzieć czemu." zrobienie "wywalił się, ale już wiem dlaczego"

 

Hm...

Jak inaczej to można nazwać. Komputer ten był serwerem dla innego. Skonfigurowałem sieć, firewalla, crona, postawiłem apacha i jakąś stronke na nim.

Potem kompletnie nic nie ruszałem, i tak działał przez miesiąc az zaczeły być problemy. Dlatego ciężko mi powiedzieć "wywalił się, ale już wiem dlaczego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że NdisWrapper obsługiwał Twoją kartę sieciową w trybie Master? O.o

 

Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc "tryb Master".

Może opisze sytuację.

Na interfejsie wlan0 łączył się z internetem, na eth0 udostępniał.

Wszystko ładnie śmigało az do czasu, kiedy internet po paru minutach przestawał działać. Objawiało się to następująco:

Uruchamiam jakies www pingi idą niemiłosiernie w góre ( np z 5 ms do 2000 ms) i brak netu, upłynął limit żądania czasu.

Restart serwera i sytuacja taka sama. Myśle sobie wina dostawców netu. Poczekałem dwa dni ale problem się nie rozwiązał.

Przełożyłem karte do kompa bezposrednio, net smiga jak oszałały. Z powrotem do serwera, dalej ten sam problem.

Przeinstalowałem same stery, nic nie pomogło. Reinstal ndiswrappera naprawił sytuacje.

Jednak skoro raz sie wysypał stwierdziłem że nie ma sensu w to sie bawić i odpuściłem...

 

Dodam ze na Slackware 9, OpenSuse 10.3 i 11.0 nigdy nie bylo problemów wiec to raczej nie winqa sterów od karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...