Skocz do zawartości

Konfiguracja Yum Do Instalacji Mplayer Itd


Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie zainstalować mplayer + kodeki i wyczytałem iż musze zrobić nastepujące czynności zawarte tu http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f10.html#yum:

Setup yum
24 November 2008

Fedora uses yum to install and update its software. When connected to the internet it will automatically determine application dependencies.

Fedora Repositories

Fedora typically has 2 repositories enabled by default: fedora (the same packages that come on any combination of the CD's or DVD's) and updates (updated packages, newer than fedora repository).

These repositories 'sign' their RPM files to make sure they are valid when downloaded. Import the GPG keys to these repositories:

[mirandam@charon ~]$ sudo rpm --import /etc/pki/rpm-gpg/*

Third Party Repositories

For applications that are against Fedora policies (MP3, DVD, MPEG, Binary Drivers, etc), a third party repository should be used. The recommended repository for Fedora is: RPMFusion. For the purpose of this guide, (most) all needs are met by the RPMFusion repository, other requirements are stated.

To set up the RPMFusion repositories:

[mirandam@charon ~]$ sudo rpm -ivh http://download1.rpmfusion.org/free/fedora...able.noarch.rpm \
http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fed...able.noarch.rpm

[mirandam@charon ~]$ sudo rpm --import /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-rpmfusion-*

 

Ale przy próbie wykonania importu mam coś takiego i teraz nie wiem co z tym zrobic:

[root@Vaio Wielebny]# rpm --import /etc/pki/rpm-gpg/* 
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-10-primary: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-i386: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-ia64: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-ppc: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-ppc64: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-primary: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-test: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-test-10-primary: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-test-i386: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-test-ia64: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-test-ppc: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-test-ppc64: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-test-primary: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-test-x86_64: zaimportowanie nie powiodło się.
błąd: /etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora-x86_64: zaimportowanie nie powiodło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytać umiemy?
Umiemy, umiemy tylko czasem śpimy ;) A to co napisałeś nie zmienia wyniku poza ograniczeniem liczby wypisywanych błędów ;)

Tak jak się teraz przyjrzałem, to wydaje mi się, że nie wykonywałem osobnego importu kluczy - potwierdziłem tylko w konsoli przy okazji instalacji któregoś z pakietów z rpmfusion, że chcę taki klucz zaimportować.

Błędy wynikają chyba z tego, że klucze są już w bazie. Można to sprawdzić

rpm -qi `rpm -qa gpg-pubkey*` | grep "RPM Fusion"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się już tak zakręciło ,że mi yum nie działa :unsure: a mam coś takiego :

 

[root@Vaio ~]# yum list mplayer
Wczytane wtyczki: refresh-packagekit
Błąd: Cannot retrieve repository metadata (repomd.xml) for repository: rpmfusion-free-updates. Please verify its path and try again

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...