Skocz do zawartości

Fedora 10 Live Cd Kde Zmiana Języka


brain

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchomiłem system-config-language w KDE, zmieniłem język i narzędzie to, po potwierdzeniu, samo pobrało z internetu potrzebne pakiet(y).

Następnie skonfigurowałem język menedżera logowania. Ponownie się zalogowałem do KDE i wszystko OK. :)

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Mialem ubuntu 8.10 zainstalowalem sobie KDE i teraz jest w jezyku angielskim. Jak to zmienic? Jezeli da sie tak zmienic jak wyzej kolega napisal to prosze o dokladniejsze rozpisanie poniwaz dopiero co zainstalowalem (_linuxa_ → Linuksa) ORT i jestem zielony, z gory dzieki. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Przed zalogowaniem masz możliwość zmiany języka, poszukaj na ekranie logowania.

A co zrobic jak na ekranie logowania jest: language "unspecified" i jak klikne i chce zmienić to otwiera sie okienko z: w lewym górnym rogu: language i nic więcej (pusto w środku - żadnego języka do wyboru nie ma), układ klawiatury mogę sobie wybrać (mam nawet do wyboru z pięć różnych polskich nie licząc obcojęzycznych). Po zalogowaniu do GNOME mam wszystko po angielsku, jak robię system-config-language to mam normalnie wybrany "polish" - tyle, że nic to nie powoduje. Jak próbowałem zmienić język na angielski to doinstalowało mi obsługę tego języka, później z powrotem wybrałem język polski - nic się nie instalowało, ale wszystko nadal jest po angielsku (pomimo,że jest wybrane: "polish"). Zainstalowałem sobie fedorę10 z livecd. Pomóżcie, bo nie chce mi się instalować całego systemu od nowa.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój i18n wygląda dokładnie tak jak proponujesz - niestety

Brakuje Ci pewnie paczek kde-i18n-Polish oraz kde-l10n-Polish lub przynajmniej jednej z nich (Uwaga! W "i18n" jest "i" jak Irena, w "l10n" jest "l" jak Lucyna).

Potem w system settings powinien pojawić się język Polski - wybierz, przeloguj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...