Skocz do zawartości

Fc 10 I Pulseaudio


bobie

Rekomendowane odpowiedzi

:rolleyes:

Nie wiem co i jak, ale:

 

przed ostatnią aktualizacją kernela zainstalowałem z powrotem pulseaudio i pavu*, i wprawdzie w Ustawieniach systemowych (w KDE) w dźwięku nie pojawiło mi się urządzenie pulse (mam wybrane HMI coś tam Analog) ale system odzyskał głos

Niestety nie wiem dlaczego

 

Alsa mi się bardziej podobała, tam miałem wrażenie że wiem dlaczego działa.

 

 

Edit: Ale tylko w jądrze PAE, w zwykłym nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

Odgrzewam temat , co prawda mój problem dotyczy fedory 11 ale wydaje mi się ,że pulsaudio jest tak samo skopane jak w dziesiątce ;) .Mam problem z ustawieniem dżwięku 5.1 przez pulse.

karta audigy 2se + integra na chipie ck_804 (nvidia) ,gdy kliknę prawym na ikonę głośnika na pasku zadań i wybiorę z listy dźwięk stereo to wszystko pięknie gra ,ale gdy tylko zmienię ustawienia na "output analog 5.1" to zaczyna się standardowe charczenie i spowolnienie systemu ,gdy tylko przestawię ustawienia na stereo fedora odzyskuje szybkość działania i dźwięk pięknie gra, dodam że ustawiałem już różne parametry jak : dodałem grupy pulseaudio do użytkownika , w "authorizations " ustawiłem hight priority i realtime sheduling , opcja "tsched=0" w default.pa też nie pomogła, w zasadzie skorzystałem ze wszystkich znalezionych porad ,ale jedyne co osiągnołem to czysty dźwięk stereo ,jakieś pomysły rady mile widziane .Dodam od siebie że w zamieszchłych czasach gdy używałem ubuntu czy arch'a z pulse audio nie miałem problemu a w fedorze nigdy jeszcze nie udało mi się ustawić dźwięku 5.1 bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...