Skocz do zawartości

F10 - Instalowac Czy Czekać?


grs_84pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim.

Wiadomo, że jak wychodzi nowa Fedorcia, zawsze przez pierwsze tygodnie/ tydzień - coś jest nie tak.

Tak na ogół bywało do momentu pierwszej wiekszej paczki z aktualizacjami. Teraz pytania:

1. Jest już ta pierwsza seria updeatów.

2. Jak wygląda sprawa ATI/Radeon - mam lapka z tą kartą i szczerze nie moge sobie pozwolić zeby pracował on niestabilnie.

3. Nie doczytałem, zeby były problemy z Nvidią. Czy to potwierdzone?

4. Podobno system ma szybciej wstawać. Czy sie to faktycznie udało?

Wiem, że cześć odeśle mnie do szuakjki na forum i to rozumiem, ale nie mam czasu wertować wiadomości i szukać czy dany problem jest już naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak wygląda sprawa ATI/Radeon - mam lapka z tą kartą i szczerze nie moge sobie pozwolić zeby pracował on niestabilnie.
Kurde, wziąłbyś i poczytał

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=19661

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=19619&hl=

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=19661&hl=

Jeszcze mało? Ogólnie czarna... :angry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzałem na Live i jakieś updatey były dostępne więc coś już jest

 

3. Pytałem gdzieś w Offtopicu o kmod-nvidia i już jest więc wszystko powinno być OK

 

4. Jeszcze nie wiem czy się udało ale faktycznie zrobili taki numer z serią Kernel 2.6.27 bodajże, że Linux łącznie z systemem graficznym uruchamia się w uwaga 3 sekundy, więc nawet jeśli Fedora 10 jeszcze nie odpala się w 3 sekundy to myślę, że mimo wszystko będzie przyśpieszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) to myślę, że mimo wszystko będzie przyśpieszenie :)
Nie mierzyłem dokładnie jak to wygląda w porównaniu z moją F8, ale przyspieszenie przy starcie jest odczuwalne.

Tylko, że przyspieszenie startu można sobie w... buty wsadzić jak potem system zamarza. To na razie dyskwalifikuje ten system dla posiadaczy grafiki ATI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz systemu operacyjnego do zabawy to jak próbuj, jak używasz do pracy to sądząc po ilości błędów jeszcze conajmniej z miesiąc warto się wstrzymać i poczekać aż poprawią go trochę.

 

 

Subaru - co do uruchamiania systemu w 3 sekundy to jest to możliwe tylko na komputerze gdzie masz zawsze ten sam sprzęt i do każdego komputera trzeba robić oddzielną konfigurację. Widać że niektórzy czytają tylko nagłówki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały artykuł ale nie było mowy o tym co wspominasz, jednak nawet jeśli od tak nie osiągniemy 3 sek to myślę, że z 15 sek uda się zjeść z czasu dotychczasowego (około minutka tak myślę może mniej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy mam F10 i kartę graficzną ATI Radeon Mobility 9000 i nie widzę żadnych problemów...

poza tym dzisiaj instalowałem aktualizację do sterownika ATI więc myślę że możesz śmiało się w to ładować... jedyny problem na jaki dotąd natrafiłem to niestety nie działa amarok... ale jest w wersji beta więc można to wybaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy mam F10 i kartę graficzną ATI Radeon Mobility 9000 i nie widzę żadnych problemów...

poza tym dzisiaj instalowałem aktualizację do sterownika ATI więc myślę że możesz śmiało się w to ładować... jedyny problem na jaki dotąd natrafiłem to niestety nie działa amarok... ale jest w wersji beta więc można to wybaczyć

Jeśli chodzi o Amaroka to chodzi ta wersja beta trzeba tylko pogrzebać w Przewodniki po instalacji Fedory 10 tam w którymś po angielsku czytałem i wykonałem polecenia odnośnie obsługi mp3 i ruszyło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą nvidią ja sam już nie wiem, niby każdy ma elegancko zainstalowane, a mi wyskakują ciągle braki zależności... codziennie próbuje yumem instalować po kilka razy, mam włączone rpmfusion i nic (a od dzisiaj w ogóle zniknęła mi paczka kmod-nvidia - zawsze wyszukuję poprzez yum search). Tak samo z unrar-em, niektóre programy które zainstalowalem pochodzą z wcześniejszych wersji Fedory. Poza tymi drobnymi problemami, wersja 10 wydaje mi się minimalnie szybsza... ale w sumie co się dziwić to dopiero tydzień od premiery.

...i zniknęly mi sensory!! już nie mam ochoty bawić się w ich instalacje, licze że naprawi się to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy z amarokiem rozwiązane.

wszystkie podręczniki w jakich szukałem podają, że konieczne jest zainstalowanie paczki amarok-extras-freeworld. problem polega na tym że RPMFusion takowej nie posiada.

Problem z mp3 rozwiązuje również zainstalowanie paczek:

xine-lib-extras-freeworld libtunepimp-extras-freeworld

 

amarok momentalnie odżywa... choć niestety mam wrażenie że w porównaniu z poprzednią wersją jest sporo wolniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim.

Wiadomo, że jak wychodzi nowa Fedorcia, zawsze przez pierwsze tygodnie/ tydzień - coś jest nie tak.

Tak na ogół bywało do momentu pierwszej wiekszej paczki z aktualizacjami. Teraz pytania:

1. Jest już ta pierwsza seria updeatów.

2. Jak wygląda sprawa ATI/Radeon - mam lapka z tą kartą i szczerze nie moge sobie pozwolić zeby pracował on niestabilnie.

3. Nie doczytałem, zeby były problemy z Nvidią. Czy to potwierdzone?

4. Podobno system ma szybciej wstawać. Czy sie to faktycznie udało?

Wiem, że cześć odeśle mnie do szuakjki na forum i to rozumiem, ale nie mam czasu wertować wiadomości i szukać czy dany problem jest już naprawiony.

 

Po instalacji fedory 6, 7, 8 i 9 doszedłem do wniosku, że lepiej czekać i jak system hula to nie ma co kombinować. Siedzę na 9-tce i jak przestaną wspierać, to może przeinstluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na F10 i pomimo mrożącego mi się systemu (rozwiązane poprzez wyłączenie compiza) jest bardzo Ok! Amarok hula i najlepiej z

wzsystkich systemów poprzednich (f7, f8, f9, debian 4) działa obsługa sieci bezprzewodowych ! networkmanager. Po zakupie nowego notebooka f10 działa najlepiej, fabrycznie na laptopie miałem jakiś wirus, Vista business - czy coś takiego, więc F10 polecam.

Chociaż używam tez RHEL5 Desktop (na stacjonarnym) i to ustrojstwo działa tak stabilnie, że nic nie jest w stanie go zepsuć ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie posiadam F10 na desktopie, grafikę mam ATI i nie doświadczyłem z nią żadnych problemów. System działa stabilnie, choć jednak w moim odczuciu F9 była jednak bardziej stabilniejsza. Myślę że jeszcze trochę poprawek i będzie idealnie. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...