Skocz do zawartości

Wicie Moze Cos Czy W Fc3 Tez Bedzie Ten Problem Z


Opaal

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Jak zapewne kilku z Was zauwarzy jestem nowym na tym forum.

 

I mam dwa pytanka:

1. Jak w temacie mianowicie czy wiecie cos na temat czy w FC3 tez bedzie tez taki problem jak w FC2 po instalacji ktorej swindows xp nie chcial sie odpalic ??

 

2. Czy podczas instalacji FC2 lub FC3 Test 3 jest mozliwosc wybrania niezadeklarowanego miejsca na dysku zeby sie tam FC zainstalowala tak jak to jest np w mandarynie ??

 

Z gory dzieki za wszelkie info:)

 

Pozdrawiam:

OPAAL:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak w temacie mianowicie czy wiecie cos na temat czy w FC3 tez bedzie tez taki problem jak w FC2 po instalacji ktorej swindows xp nie chcial sie odpalic ??

 

Najprawdopodobniej tak.

UPDATE: w FC3 rzeczony problem nie występuje.

 

2. Czy podczas instalacji FC2 lub FC3 Test 3 jest mozliwosc wybrania niezadeklarowanego miejsca na dysku zeby sie tam FC zainstalowala tak jak to jest np w mandarynie ??

 

Oczywiście, że tak. W każdej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przed - Linux będzie szybciej chodził, bo na początku dysku są szybsze transfery :-)

Taka roznica jest (_wogole_ → w ogóle) ORT odczuwalna [?], jak jest dla przykladu fc zainstalowana na koncu czy na poczatku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka roznica jest (_wogole_ → w ogóle) ORT odczuwalna [?], jak jest  dla przykladu fc zainstalowana na koncu czy na poczatku ??

Czy odczuwalna, to nie wiem, ale na pewno jest ;-) Zobacz sobie obrazki na tych stronach:

http://benchmark.pl/artykuly/testy/dyski_2.../strona-27.html

http://benchmark.pl/artykuly/testy/dyski_2.../strona-4a.html

 

Różnica w szybkości odczytu na początku i na końcu dysku dochodzi nawet do kilkunastu MB/s. Na dodatek trzeba wziąć pod uwagę, że czas dostępu do danych na początku dysku jest mniejszy.

 

Być może zmiana kolejności partycji systemowych Windows i Linuksa nie jest odczuwalna, za to umieszczenie systemu na końcy dysku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Niech to ktoś zdementuje...

https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_b...g.cgi?id=115980 - jest ustawione jako MODIFIED. Jakieś patche do parted były dołączone, ale nikt jeszcze nie napisałe czy działa, czy nie. Wszystko pewnie wyjdzie w praniu...

Zdementuje powiedziałem... :(

 

A tu taka niespodzianka. Niech ktos odwazny zainstaluje i mi powie pozniej powie :)

 

Być może zmiana kolejności partycji systemowych Windows i Linuksa nie jest odczuwalna, za to umieszczenie systemu na końcy dysku jest.

Miałem Linuksa na końcu dysku 80 GB i po słusznej uwadze gajownika przenioslem ją do przodu. Nie mierzylem, ale wydaje mi sie, ze jednak jest troche szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...