Skocz do zawartości

Fedora 10, Ralink Rt2561/rt61


Wojtek P.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z Fedorą 10 i zestawieniem sieci wlan na karcie RaLink RT2561/RT61. System kartę rozpoznaje, bo w oknie konfiguracji sieci w zakładce "Sprzęt" jest widoczna. Tak samo widać ją w wynikach "iwconfig". Ale to wszystko, tworzenie połączenia ani z okna konfiguracji sieci, ani z Network Managera nic nie daje. Polecenie "iwlist wlan0 scan" zwraca "No scan results".

 

(Pod Win działa bezproblemowo, więc to nie problem ani z kartą, ani widocznością sieci w ogóle).

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/search?num=100&hl...=Szukaj&lr=

 

Proszę o informację jeśli dalej będzie problem - przeniosę z powrotem z "łączki" do odpowiedniego forum.

 

To bardzo bym prosił - jeden z dwóch linków to link wiadomości człowieka, któremu samo się naprawiło (mi jakoś nie chce w ogóle ruszyć), a drugi to rozwiązanie któremu bez bardziej szczegółowych wskazówek nie dam rady (kompilacja jądra???)

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(kompilacja jądra???)
Zdecydowanie nie.

Zakładam, że jakoś już próbowałeś to instalować/konfigurować - napisz jak?. Jeśli nie, to poczytaj na forum - nawet o innych kartach - bo zazwyczaj podejście do instalacji jest zbliżone.

Prawdopodobnie potrzebne są sterowniki (kmod-madwifi o ile sie nie mylę) - zainstaluj (yum install kmod-madwifi) i spróbuj jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie.

Zakładam, że jakoś już próbowałeś to instalować/konfigurować - napisz jak?. Jeśli nie, to poczytaj na forum - nawet o innych kartach - bo zazwyczaj podejście do instalacji jest zbliżone.

Prawdopodobnie potrzebne są sterowniki (kmod-madwifi o ile sie nie mylę) - zainstaluj (yum install kmod-madwifi) i spróbuj jeszcze raz.

 

Standardowo: system-administracja-sieć, nowe urządzenie wireless. Zarządzanie przez network-managera, reszta ustawień w network-managerze, typowa dla neostrady z Liveboksem. A yum, to kmod-madwifi nie chce instalować twierdząc, że nie ma pakietu kmod-madwifi (ponoć w F10 coś jest w repozytoriach zwalone). No i teraz już nie wiem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdząc, że nie ma pakietu kmod-madwifi
Pewnie nie masz zainstalowanego repozytorium rpmfusion albo ja mogę nie pamiętać nazwy. Stawiam jednak, że masz tylko standardowe repozytoria projektu Fedora - dodaj rpmfusion i kmod-madwifi pewnie też się znajdzie. Szukaj w "podpiętych" tematach w innych działach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie masz zainstalowanego repozytorium rpmfusion albo ja mogę nie pamiętać nazwy. Stawiam jednak, że masz tylko standardowe repozytoria projektu Fedora - dodaj rpmfusion i kmod-madwifi pewnie też się znajdzie. Szukaj w "podpiętych" tematach w innych działach.

 

Zainstalowałem repozytoria rpmfusuin zgodnie z http://rpmfusion.org/Configuration i nadal yum mi zgłasza brak takiego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły przebijać się przez ściąganie źródeł jądra, kompilatorów i kompilowanie sterowników.
Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wymaga żeby poswięcic nieco czasu, ale... Ja bym spróbował z czystej ciekawości :) A jaka satysfakcja jak się uda :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...