Skocz do zawartości

Aktualizacja - Podpis Gpg


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

Witam mam taki problem:

 

Podczas aktualizacji systemu pod ściagnięciu kilku plików pojawia się komunikat BŁĘDNY PODPIS GPG - itp. itd.

No Więc klikam na wymuś instalacje wpisuje hasło jednak zamiast kontynuowania pojawia sie główne menu aktualizacji ...

Co mam zrobić ?

 

Załączam SS : http://img514.imageshack.us/img514/6861/fedora1qv3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PITERV

--> Zakończono rozwiązywanie zależności

nautilus-sendto-1.1.1-1.fc11.i386 z rawhide ma problemy z rozwiązywaniem zależności

--> Brakująca zależność: libempathy.so.19 jest wymagane przez pakiet nautilus-sendto-1.1.1-1.fc11.i386 (rawhide)

nautilus-sendto-1.1.1-1.fc11.i386 z rawhide ma problemy z rozwiązywaniem zależności

--> Brakująca zależność: libempathy-gtk.so.17 jest wymagane przez pakiet nautilus-sendto-1.1.1-1.fc11.i386 (rawhide)

Błąd: Brakująca zależność: libempathy-gtk.so.17 jest wymagane przez pakiet nautilus-sendto-1.1.1-1.fc11.i386 (rawhide)

Błąd: Brakująca zależność: libempathy.so.19 jest wymagane przez pakiet nautilus-sendto-1.1.1-1.fc11.i386 (rawhide)

 

 

 

Domyślam się że coś trzeba zmienić w pliku fedora-rawhide.repo

Ale podajcie swoje propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że coś trzeba zmienić w pliku fedora-rawhide.repo
OMG :ph34r: WYŁĄCZYĆ!! natychmiast.

Dla wszystkich *.repo z "rawhide" w nazwie, we wszystkich sekcjach (sekcja zaczyna się nazwą wpisana między nawiasy kwadratowe np. [rawhide]) masz mieć enabled=0. To dotyczy również repozytoriów rawhide RPMfusion.

 

I usunąć wszystkie pliki oznaczone *fc11*, jeśli nie jest ich zbyt wiele w systemie. Sprawdź

rpm -qa | grep fc11

Na początek na pewno musisz usunąć ten pakiet nautilus-sendto-1.1.1-1.fc11.i386

yum remove nautilus-sendto-1.1.1-1.fc11.i386

 

Nigdy nie włączaj repozytoriów "rawhide" jeśli nie wiesz do czego służą. Właściwie nigdy nie włączaj żadnych repo, jeśli nie wiesz do czego służą :ph34r:

Rawhide, to niestabilna, rozwojowa część projektu przeznaczona dla deweloperów i osób, które chcą się włączyć w testowanie rozwijanych pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma dużo tych paczek z F11 (patrz post WalDo) to postaraj się zapisać ich nazwy, wyłączyć repozytoria rawhide oraz testing, po czym przeinstalować paczki (yum remove *tutaj nazwy paczek z F11*, yum install *te same paczki*).

 

Nie wiem skąd ludzie biorą te rawhide? Może gdzieś na stronie jakiś stary poradnik do F10 jest, jeszcze zza czasów testingu etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ludzie biorą te rawhide?
To można sobie "wyklikać" np. w yumex i PackageKit. Tego drugiego nie jestem pewien, bo nie mam, ale chyba większość graficznych nakładek na yuma ma interfejs do włączania/wyłączania repozytoriów. A początkujący użytkownik wychodzi z założenia "więcej = lepiej" a potem kiszka :(

 

Trzeba to zbadać i dopisać ostrzeżenie w "Fedora 10 - Poradnik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PITERV

Po pierwsze to jest Fedora 10.

Po drugie tych pakietów do usunięcia jest bardzo dużo - usuwałbym je z 2 godziny ;[ .

Po trzecie jak wyłącze te fedora-rawhide to w aktualizacjach jest napisane "Brak Dostępnych Aktualizacji".

No ale jak piszecie żeby usuwać to usuwam :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak piszecie żeby usuwać to usuwam :( .
Tylko uważaj, bo w ramach zależności prawdopodobnie mogą być pakiety z F10, więc uważaj, bo skończy się reinstalacją. Co i tak jest niewykluczone.

 

"Brak Dostępnych Aktualizacji"
No i co z tego? Dzień bez aktualizacji to dzień stracony? ;) Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)co mam zrobić żeby to w miare działało ?
"To" tzn. co? System znakomicie dziala bez włączania repozytoriów rawhide, więc nie bardzo wiem o co Ci chodzi?

Czy zanim napisaleś post zadałeś sobie trud przeczytania tego wątku → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=20092

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PITERV

Przeinstalowałem Fedore tylko że teraz mam błąd z którym sobie poradziłem jednak musiałem wtedy włączyć to Fedora-Rawhide.Repo.

Wyskakuje taki błąd:

Cannot retrieve repository metadata (repomd.xml) for repository: updates. Please verify its path and try again.

 

 

"/etc/yum.repos.d/fusion.repo wszędzie gdzie jest pole enabled daj 0. Oczywiście z roota, a potem spróbuj znów zaaktualizować."

 

Czy to dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobry pomysł ?
Przede wszystkim repo fedora-updates ma się nijak do repo RPMfusion.

Jeśli masz w ogóle połączenie z Internetem, to być może należy po prostu odczekać i spróbować "yum update" ponownie. Możliwe, że pomoże coś polecenie

yum clean all

i dopiero potem update.

A tak w ogóle sprawdziłeś czy masz taki plik /etc/yum.repos.d/fusion.repo? Jeśli instalowałeś zgodnie z większością ogólnodostępnych poradników, to raczej nie.

Dlazego miałbyś wyłączać repo RPMfusion? Widzę, że nie wyraziłem się chyba jasno z tym repo RPMfusion - chodziło mi o wyłączenie wszystkich repo rawhide w tym również repo rawhide z RPMfusion. Repozytoria rpmfusion-free, rpmfusion-free-updates, rpmfusion-nonfree, rpmfusion-nonfree-updates są bardzo przydatne. Wyłącz tylko rpmfusion-free-rawhide i rpmfusion-nonfree-rawhide

 

Wg mnie w ogóle nie powinieneś nic grzebać przy plikach konfiguracyjnych w /etc/yum.repos.d bo repozytoria "rawhide" są - AFAIK - domyślnie wyłączone.

 

Jeszcze raz polecam przeczytanie podpiętego wątku w dziale "Ośla łączka".

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, skąd masz fusion.repo po samej instalacji Fedory ? Korzystasz z oficjalnych obrazów Fedory, czy ja już się w czymś nie łapie ?

 

Nie włączaj żadnego repozytorium. Zostaw domyślne. Czasami YUM może wylosować nieaktywny serwer, stąd może pojawić się

Cannot retrieve repository metadata (repomd.xml) for repository: updates. Please verify its path and try again.

 

Próbuj

yum update

kilkakrotnie. W końcu powinno znaleźć działający serwer i pobrać aktualizacje.

W sumie to dziwne, bo yum kilkakrotnie zapytuje się w przypadku, gdy natrafi na niedziałający serwer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...