Skocz do zawartości

Instalacja Crossover


Lewek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od pewnego czasu próbuje zainstalować Crossover-Pro-7.0.2.sh na fedorze 10 wersji 64bit no i problem polega na tym że szukałem wersji crossover x64 no i nic nie mogłem znaleźć ;(

No i teraz moje pytanie brzmi czy można zainstalować wersje 32bit na systemie 64bit?

Jak tak to mógłby ktoś mi napisać jak. O jestem początkującym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT więc jak byście mogli to objaśniać jak najjaśniej :rolleyes:

 

 

P.S. nie wiedziałem który dział wybrać jeśli źle wybrałem :lammer: to niech ktoś przeniesie do poprawnego z góry dzięki B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verifying archive integrity...OK
Uncompressing CrossOver Linux Professional
................................................................................
............................................
This installation does not support unknown on Linux / x86

This product requires Linux running on a pentium-compatible (i386) system.

 

 

No trochę nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę nie bardzo
No to od tego trzeba było zacząć, że próbowałeś i masz jakiś błąd.

 

Jesteś pewien, że masz poprawnie ściągnięta paczkę z CrossOver? Sprawdziłeś sumę MD5 po ściagnięciu? (Obok linku do paczki miałeś wpisany rozmiar a w nastepnej kolumnie przycisk "MD5")

 

[EDIT]

Instalujesz jako root czy jako zwykły użytkownik? Tu może być różnica, jeśli próbujesz instalować lokalnie. Ja wybrałem opcję instalacji dla wszystkich użytkownikó systemu i robiłem to jako root do katalogu /opt/cxoffice zamiast $HOME/cxoffice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to ściągnij z CodeWeavers MD5 i sprawdź.

I może jeszcze pokaż jak wygląda odpowiedź na polecenie uname -a. Fedorę masz zaktualizowaną? Bo u mnie instalacja przeszła bez problemu na F10 64-bit.

 

[EDIT]

A może ściągnij RPM pod Red Hata - może będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam zaktualizowaną
Raczej nie jeśli działasz na jądrze 2.6.27.5-117.fc10 a współczesna cywilizacja działa na 2.6.27.12-170.2.5.fc10 ;)

 

a mógłbyś mi podać link do wersji w RPM bo mam mały problem żeby znaleść :(
Zakładam, że jeśli możesz pobierać spod linku, który podałeś powyżej, to masz konto na CW. Po zalogowaniu się po lewej masz menu i m.in. "My Downloads", wchodzisz i poniżej opcji "CrossOver Linux Professional 7.1.0 (Shell Installer)" masz "CrossOver Linux Professional 7.1.0 (Red Hat, Mandriva, or SuSE)" - to właśnie link do paczki RPM.

Nota bene widać tam również, że tylko Ubuntu i Debian mają osobne wersje na 32 i 64-bity.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[root@lew Pobrane]# rpm -ivh dahdi-linux-kmdl-2.6.27.12-170.2.5.fc10-debuginfo-2.1.0.4-60.fc10.x86_64.rpm
ostrzeżenie: dahdi-linux-kmdl-2.6.27.12-170.2.5.fc10-debuginfo-2.1.0.4-60.fc10.x86_64.rpm: Podpis DSA Nagłówek V4: NOKEY, identyfikator klucza 66534c2b
Przygotowywanie...          ########################################### [100%]
    pakiet dahdi-linux-kmdl-2.6.27.12-170.2.5.fc10-debuginfo-2.1.0.4-60.fc10.x86_64 jest już zainstalowany
[root@lew Pobrane]# uname -a
Linux lew 2.6.27.5-117.fc10.x86_64 #1 SMP Tue Nov 18 11:58:53 EST 2008 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

no i nie bardzo chce mi aktualizować jądro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie bardzo chce mi aktualizować jądro
Człowieku, co Ty robisz?
yum update

Skąd i po co Ci ten pakiet "dahdi..."? Co to ma do aktualizacji jądra? Zresztą i tak ewidentny konflikt, bo pakiet w wersji do najnowszego jądra a jajko stare i śmierdzące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty umiesz czytać? Napisałem powyżej - taka ramka "KOD" jest. Widzisz?.

W tym dziale ("Ośla łączka") masz podpięty temat z poradnikiem, z 1. strony portalu fedora.pl (portalu nie forum) masz link do poradnika. W poradniku proste recepty oraz linki do innych porad. Przeczytaj, bo inaczej nie ruszysz.

Po to powstał poradnik, żeby w wątkach po 150 razy nie pisać tego samego. Ja i tak już niczym kawę na ławę podałem polecenie.

Czego chcesz jeszcze? No jeszcze link mogę CI pod nos podstawić jeśli masz problem z szukaniem:

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=20092

http://fedora.pl/poradnik

 

 

I nadal nie odpowiedziałeś skąd wziąłęś i w jakim celu próbujesz zainstalować pakiet dahdi-linux-kmdl-2.6.27.12-170.2.5.fc10-debuginfo-2.1.0.4-60.fc10.x86_64.rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...