Skocz do zawartości

Akceleracja 3d Na Radeonie X1200


md_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem Fedorę i jestem z niej bardzo zadowolony. Chciałbym już wywalić moje Ubuntu, jedyne co teraz mnie przy nim trzyma to akceleracja 3D.

 

Sterowniki od ATI instalowałem najpierw z poradnika "Instalacja sterowników ATI" - aticonfig, restart, biały ekran. Zmieniłem z fglrx na vesa i działa. Potem robiłem wg poradnika z Fedora.pl - to samo, ciągle biały ekran po starcie X-ów. Potem, na końcu, według my-guides.net - zgadnijcie co się stało po starcie X-ów <_<. Robiłem wszystko i nie działa. Co gorsza, na forum ubuntu.pl napisano, że na biały ekran nie ma sposobu :/. Pytanie tylko - czemu na Ubuntu wszystko działa OK? Może przekopiowanie xorg.conf z Ubu pomoże?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę do działu "Ośla łączka".

Na "łączce" jest również podpięty temat "Fedora 10 - poradnik" - zainstaluj sterowniki zgodnie z zawartą tam instrukcją. Działa na 100% - mam ten sam chipset na płycie.

 

Chociaż sądząc z ilości podjętych prób niewykluczone, że masz już tak napaskudzone w systemie, że nic poza reinstalacja nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę do działu "Ośla łączka".

Na "łączce" jest również podpięty temat "Fedora 10 - poradnik" - zainstaluj sterowniki zgodnie z zawartą tam instrukcją. Działa na 100% - mam ten sam chipset na płycie.

 

Chociaż sądząc z ilości podjętych prób niewykluczone, że masz już tak napaskudzone w systemie, że nic poza reinstalacja nie pomoże.

 

Co do tego poradnika - druga próba instalacji była wykonywana właśnie z niego.

 

W sumie, to nowy system - nie mam nic do stracenia. Spróbuje więc reinstall.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Teraz po reinstalce zgłasza przy uruchamianiu "Error mounting /dev/root on /sysroot as ext3: No such file or directory". Nic nie zmieniałem, tylko sformatowałem partycję z Fedorą (jako ext3, tak jak poprzednio). Wpis w GRUB-ie też nie zmieniany (GRUB jest Ubuntu, nie instalowałem nowego). WTF?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...