Skocz do zawartości

Brak Polskich Znakow


Puszek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, nie moge uzywac polskich znakow diakrytycznych. Co jest tego powodem, (_niewiem_ → nie wiem) ORT Do nie dawna moglem e uzywac. Teraz wciskajac np. ALT+ A zaznacza mi sie caly tekst, wciskajac CTRL + Z przechodzi do zakladek... nie wspominajac juz o innych programach w ktorych takze nie da sie uzywac naszych kochanych literek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na źle ustawiony przełącznik trzeciego poziomu układu klawiatury ;p.

 

Ustaw układ w:

system->preferences->hardware->keyboard->layout

 

Upewnij się, że masz alt/win key behaviour ustawiony jako default w "layout options" (też na zakładce layout).

 

... no, i żeby nie było - korzystaj z opcji szukaj! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie tak szybko. A co jeżeli nie mam:

 

system->preferences->hardware->keyboard->layout

 

a nie mam, bo mam XFCE. Ustawianie w Settings->Keyboard działa do wylogowania.

 

Nie chcąc się bawić w setxkbmap sięgnąłem po stare zapiski odnośnie DreamLinuksa, i ustawiłem ręcznie przy pomocy gconftool-2. Ale małpa nie działa! Musiałem jednak dołożyć do autostartu setxkbmap pl. Niezbyt eleganckie rozwiązanie.

 

p.s. Jestem rozczarowany, bo zawsze Fedora odnośnie ogonków była dla mnie wzorem. Z innymi systemami różnie bywało, ale tu zawsze było OK. A tu taka kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie moge uzywac polskich znakow diakrytycznych. Co jest tego powodem, (_niewiem_ → nie wiem) ORT Do nie dawna moglem e uzywac. Teraz wciskajac np. ALT+ A zaznacza mi sie caly tekst, wciskajac CTRL + Z przechodzi do zakladek... nie wspominajac juz o innych programach w ktorych takze nie da sie uzywac naszych kochanych literek :)

 

Uzywam kde f10

mam taki sam problem mimo zmian ukladu klawiatury nie ma innych znakow poza std.

w zasadzie ostatnie aktulaizacja chyba nie powinna nic posuc tak ze nie mam pojecia co to jest

tylko ze u mnie skroty z CTRL sa takie jak dawniej po przejsciu do gnome, LXDE jest to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...