Skocz do zawartości

Niepoprawnie Skonfigurowane Repozytoria Tuż Po Instalacji .


howorang

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy chcę zaktualizować listę pakietów dostaję błąd :

Cannot retrieve repository metadata (repomd.xml) for repository: rpmfusion-nonfree-updates. Please verify its path and try again

To samo z domyslnymi.

Edytowane przez WalDo
Edycja znaczników codebox → code. Proszę używać właściwie: code przy krótkich, do 15 linijek listingach - codebox przy dłuższych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz edytować rpmfusion-nonfree-updates.repo - usunąć hasza (#) przy baseurl i dać go do mirrorlist. Wydaje mi się, że yum po prostu nie dał rady pobrać listy serwerów lustrzanych i za jakiś czas znów wszystko wróci do normy. O wiele lepiej jest mieć skonfigurowane repozytorium do pobierania listy serwerów, więc to rozwiązanie tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki zielony w linux to ja nie jestem, żeby mi tłumaczyć co to hash :D . Ja mam jeszcze tak samo z repo updates i kiedy teraz zaznaczylem w nowej instalacji repo Fedoram ale updates nie dzialalo to kliknalem DALEJ ale wrociłem zeby zmienić opcje ale updates zniknoł zainstalowalem problemów brak a aktualizacje właśnie teraz się ściągają :blink: . Co ja zrobiłem że działa? Przepraszam za chaotyczny styl wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za chaotyczny styl wypowiedzi.
Na kolana. I głowę popiołem...

 

Jeśli dobrze rozumiem ten haoschaos, to już działa :) Czyli jest dokładnie tak jak mówił sokar620 - trzeba było poczekać.

 

[EDIT]

Zapomniałem dodać. Zainstaluj sobie wtyczkę yum-fastestmirror - to powinno zredukować takie numery.

Edytowane przez WalDo
się walnie byka czasem <_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...