Skocz do zawartości

Modem Przy Pomocy Skryptu łączy Się Z Internetem, Ale żadna Strona Się Nie Wczytuje


Fr3on

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się w końcu wszystko niby dobrze poustawiać. Skrypty na modemie zewnętrznym działają poprawnie, mogę normalnie korzystać z internetu, ale gdy go odłączę (zmienię w pliku ze skryptem ttyUSB3(modem zewnętrzny) na ttyUSB2(modem wbudowany), do tego podam inny PIN) i odpalę ten sam sam skrypt wszystko wygląda w logach normalnie, dostaje komunikat ,że połączono się z internetem ale gdy włączę firefoxa nie mogę otworzyć żadnej strony. W obu modemach mam karty SIM z Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak poleciłeś i bez efektu. Przeinstalowałem system, skonfigurowałem modem wewnętrzny i o dziwo działał , ale do czasu. W pewnym momencie wszystko siadło, znów nie mogłem wczytać żadnej strony ale gdy wpisałem w terminalu ping google.pl, wysyłał normalnie pingi. Jak to możliwe ,ze net tak sam z siebie przestał ( po części działać ). Nawet gdy wpisze np.: yum install gcc , widzę w terminalu ,że system coś pobiera. Próbowałem wpisywać w terminalu firefox 212.77.100.101, ale dalej nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawie na pewno ten sam problem, o którym pisałeś w innym wątku a exbros dał Ci odpowiedź. FF działa Ci w trybie "offline". Wejdź w menu Plik i w przedostatniej pozycji odznacz "Działaj w trybie online" i będzie po płaczu.

 

Przenoszę na "Oślą łączkę", bo problem raczej nie jest związany ze sprzętem i sterownikami do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...