Skocz do zawartości

Tlen Pod Linuxem?


JackotT

Rekomendowane odpowiedzi

Może temat już był i pewnie trylion razy. Mam Fedore 10 x86_64.

 

Jak to jest z dostępem do tlena z Linuksa?

 

Mam ogólnie problem z dostępem do tlena. Próbowałem Pidgina - podczas próby konfiguracji za pomocą wtyczki tlena pidgin sie wysypuje. Tą wtyczkę sobie skompilowałem, bo ogólnie dostępna jest tylko wersja 32 bitowa.

 

wiem, że też GNU Gadu ma wtyczkę do tlena, ale jak uruchamiam, to wyswietla mi w konsoli komunikat, ze nie mam zainstalowanej/skoskompilowanej/zaladowanej wtyczki GUI i nie chce się uruchomić. Zainstalowałem już wszystkie pakiety do GNU Gadu i tej wtyczki dalej nie ma... Później nawet sam sobie skompilowałem GNU Gadu ze źródeł i zainstalowałem, ale dalej jest to samo.

 

Nie chce mi się już bawić - niech mi ktoś podpowie jak najłatwiej skonfigurować tlena pod linuxem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To należy robić przez terminal. Do tego uprawnienia roota i wersja odpowiednia do posiadanego systemu (32 albo 64-bit).

 

[EDIT] No i napisz jaki masz problem...

 

 

Po wydaniu z roota komendy sh tlen* mam tylko uncompressing tlen i kropki a dalej nic. Zadnego komunikatu czy sie zainstalowal czy wystapil blad Poprostu przechodzi do nastepnej linii komend. Tlenu w programach nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz źle, bo powinna uruchomic się instalacja w trybie okienkowym. Zakładam, że uruchamiasz to z terminala pod X-ami w trybie graficznym a nie po przejściu na konsolę tekstową kombinacją klawiszy Alt-Ctrl-Fx.

 

 

Odpalam z terminala w trybie graficznym Co z tym fantem zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym fantem zrobic ?
Ciężko wyczuć. Na to żeby ściągnąć paczkę jeszcze raz pewnie sam już wpadłeś? Masz system 32 czy 64-bitowy?

U mnie wygląda to tak:

[root@F10 fedora]# sh tlenlinux64-7.0.1.24.bin 
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing Tlen............................................................................
..
.......................

a potem pokazuje się w terminalu instalator → http://img27.imageshack.us/my.php?image=screenshotvln.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże, ale jak instalowałem kiedyś bodajże jdk miałem podobny problem. Przyczyna okazała się dość banalna - plik instalatora miałem na pendrive, i on sobie rozpakował to co miał potem odpalić na ten pendrive. A dyski zewnętrzne zwykle montują się z opcją noexec, więc nie mógł sobie tego odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyczuć. Na to żeby ściągnąć paczkę jeszcze raz pewnie sam już wpadłeś? Masz system 32 czy 64-bitowy?

U mnie wygląda to tak:

[root@F10 fedora]# sh tlenlinux64-7.0.1.24.bin 
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing Tlen............................................................................
..
.......................

a potem pokazuje się w terminalu instalator → http://img27.imageshack.us/my.php?image=screenshotvln.png

 

 

Ściągałem już dwa razy. Instalator się nie odpala. Jest jakiś sposób na ręczne odpalenie instalatora ? System mam 64-bitowy Nie instaliuje z pendrive'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj tak. W trybie graficznym uruchom terminal, przejdź do katalogu, do którego ściągnąłeś plik tlenlinux64-7.0.1.24.bin i wykonaj polecenia

mkdir tlen
sh ./tlenlinux64-7.0.1.24.bin  --tar -xvf  -C ./tlen

W katalogu tlen będziesz miał wypakowane wszystkie pliki instalacyjne. Możesz teraz uruchomić instalację bezpośrednio

 cd tlen
./install.sh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...