Skocz do zawartości

Amarok


qutrit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie chce zakładać nowego tematu, więc tutaj dopisze.

MIanowicie zainstalowałem sobie f10 (wszystko bardzo ładnie się skonfigurowało) ale mam problem z mp3, polegający na tym ze np. w amaroku jezeli wciskam play to pasek (ten ktory przesuwa się podczas odtwarzania mp3) przelatuje w 2sekundy, oczywiście nic nie słychać. Poczytałem ze problemem moze byc czest. probkowania, chciałem ją zmienić ale nie wiem gdzie mogę edytować tą wielkość.

Moze mi ktoś wskazać gdzie mogę to zrobić, albo co jeszcze moze być przyczyną tego problemu??

Dodam ze radia internetowe grają poprawnie (w amaroku), dźwięki "testowe" oraz przy uruchamianiu się systemu tez działają.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez WalDo
Podzieliłem wątek, przeniosłem na Oślą łączkę. Niewiele to ma wspólnego z częstotliwością samplowania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zainstalowałem ten pakiet zaraz po zainstalowaniu fedory.

 

[root@localhost ~]# yum install xine-lib-extras xine-lib-extras-freeworld gstreamer-plugins-ugly\
>  gstreamer-plugins-bad libtunepimp-extras-freeworld gstreamer-ffmpeg
Loaded plugins: refresh-packagekit
fedora                                                   | 2.8 kB     00:00     
updates                                                  | 2.3 kB     00:00     
updates/primary_db                                                                                                     | 2.9 MB     00:59     
Setting up Install Process
Parsing package install arguments
Package xine-lib-extras-1.1.16.2-3.fc10.i386 already installed and latest version
No package xine-lib-extras-freeworld available.
No package gstreamer-plugins-ugly available.
No package gstreamer-plugins-bad available.
No package libtunepimp-extras-freeworld available.
No package gstreamer-ffmpeg available.
Nothing to do

 

Dodam ze te same efekty są na każdym innym odtwarzaczu np .rythmbox- radia internetowe działają natomiast mp3 nie.

Pozdrawiam i czekam na dalsze rady :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem jak to sie stało, chyba tylko przeczytałem, "available". Ale jak pamiętam to w F7 instalowałem to przez yuma i wszystko było dobrze, natomoiast w F10 rzeczywiście trzaabyło dodać repozytorium RPMFusion, następnie "yum install..........." i wszystko działa poprawnie.

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak pamiętam to w F7 instalowałem to przez yuma i wszystko było dobrze...
W F7 procedura była identyczna tylko repozytorium się inaczej nazywało, Livna. To tylko tak napisałem jakby ktoś trafił na ten wątek i zasugerował się Twoim postem, że kiedyś nie było potrzeby dodawania dodatkowych repozytoriów m.in. z kodekami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...