Skocz do zawartości

Dreamlinux


qmic

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji ciągłych problemów na fedorze z moją kartą graficzną i compizem na notebooku (intel) i żałowania czasu na rozwiązywanie problemów zacząłem sprawdzać inne dystrybucje. Wybór padł na Dreamlinux (coś Arabski pisał jakie to fajne jest).

 

Domyślny pulpit mało czytelny jest, choć z założenia miał być ładny i przejrzysty, ale na szczęście przekopiowałem swój profil i jest ok :)

 

No ale jest problem: strasznie mi zżera baterię w porównaniu do Fedory z tymi samymi uruchomiony aplikacjami. Ma ktoś pomysł co to może być ? Po drugie kiedy skończy się pamięć RAM (za dużo uruchomionych naraz programów) system staje dęba, i trzeba czekać aż przemieli cośtam przez 15 minut, po czym wraca do funkcjonalności. (wiem że swap itp. ale swapowanie nie trwa tak długo w przypadku uruchomienia aplikacji która zabiera 20 MB Ram)

Może jakieś hinty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupie pytanie, ale jestes pewny ze masz swapa? Moze nawet nie tyle czy go masz ale czy jest rzeczywiscie wlaczony i uzywany przez system?...

 

Pytanie nie okazało się głupie, ale genialne, dzięki wielkie za hint :)

BTW. pierwszy raz w życiu spotkałem dystrybucję która tworzy a nie podłącza swapa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo DL to tylko ładny jest ;)

 

Nie jest nawet ładny :P, ale za to ma wersję compiza i sterowników do intela które działają perfekcyjnie no i w końcu inicjacja ppp nie zawiesza na twardo komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream Linux mi bardzo źle działał - na stacjonarnym kiedyś go zainstalowałem, sądząc że skoro jest oparty na debianie będzie stabilny i dopracowany, nic bardziej mylnego, chodził jakby chciał a nie mógł (czyli ledwo, ledwo) - nie tego się spodziewałem po xfce.

Czy ładny? A tak trudno jest dograć sobie do fedory cairo-dock i inne bajery i też będzie wyglądać jak macosX jak kogoś to bawi.

DL odradzam.

Jak ktoś chce mieć ładnego Linuksa to polecam Chakre - ładniejsza i bardziej dopracowana niż DL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma różnicy jakiej dystrybucji używam bo i tak mam ten sam profil :)

 

Murrine GTK + ikonki gnome colors + gdesklet z oldschoolowym zegarkiem + tapeta kolorystycznie dopasowana do aktualnego wariantu murriny.

 

EDIT: Chakra? Bleee kde...

 

Przypomina mi to trochę nieczytelną estetykę XWM czy Enlighmenta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tymi niby ładnymi, niby łatwymi i niby szybkimi to tak właśnie jest, że chodzą tak jak w opisie i założeniach chyba tylko na sprzęcie swoich twórców. Testowałem u siebie kiedyś PCLinuxOS, Mandrivę i chyba właśnie DreamLinux i muszę powiedzieć, że strata czasu. Tysiące graficznych konfiguratorów, a wystarczy ruszyć jedną rzecz i system od razu się sypie lub nie działa tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tymi niby ładnymi, niby łatwymi i niby szybkimi to tak właśnie jest, że chodzą tak jak w opisie i założeniach chyba tylko na sprzęcie swoich twórców. Testowałem u siebie kiedyś PCLinuxOS, Mandrivę i chyba właśnie DreamLinux i muszę powiedzieć, że strata czasu. Tysiące graficznych konfiguratorów, a wystarczy ruszyć jedną rzecz i system od razu się sypie lub nie działa tak jak powinien.

 

Faktem jest że lajtwejt xfce waży mi tyle samo ramu co gnome :), no ale udało mi się zrobić że wygląda tak samo jak gnome i teraz już mi się nie chce zmieniać z powrotem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...