Skocz do zawartości

Po Instalacji...:/


bakakaj

Rekomendowane odpowiedzi

ahoj wszystkim:)

 

metoda prob i błędów zainstalowałem F10, ale nie chce sie włączyc w trybie graficznym, dopiero przy wyborze systemu dopisuje nomodeset i vga=0x318, wtedy sie włacza w trybie graficznym.

 

ponadto po instalacji Fedory, moj wczesniejszy system windows mx, bo tak owy posiadam, troszke zwariował, po pierwsze przestawil zegar, po drugie zmienil ustawienia ogolnie mowiac "wygladu" i tak jakby sam z siebie przemianowal sie na xp i gdzieniegdzie wypisuje ze to niby windows vista? i jakby tego bylo mało stworzył konto uzytkownika, ktorego wczesniej nie było? i po kazdym restarcie kompa zmienia ustawienia wygladu.

czy ktos z bardziej doswiadczonych Forumowiczów wie o co chodzi? bo zwariowałem po prostu:/

 

z gory dziękuje za każda odpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję pomyśleć, bo chyba wiem o co może chodzić. Uruchom fedorę i wpisz do terminala:

su -
(hasło roota)
fdisk -l
mount

-l to minus małe "L", niektórym się myli z jedynką. Wklej tu wszystko co wyplują te komendy.

 

Czy kombinowałeś z partycjami przed / w czasie instalacji Fedory? Pamiętasz co dokładnie robiłeś? Wyniki powyższych poleceń mogą ci odświeżyć pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeden dysk twardy, na ktorym mam 5 partycji, z czego jedna zostawilem sobie wolna pod linuksa, w czasie instalacji f10 wybralem sobie ta partycje i zrobilem z niej 3: jedna ext3 montowanie w \, druga na swapa, a 3 w ext3 montowanie /home.

potem byla jeszcze tylko opcja z bootloaderem i tam wybralem opche " other " i /dev/sda i niby dzialalo jak trzeba pokazywala sie opcja co by se system wybrac, tylko nie chcial sie wlaczyc tryb graficzny, byla tylko dostepna powloka tekstowa, ale to chyba przez karte graficzna bo mam ATI radeon hd 4650 a nie mam pojecia jak zainstalowac do niej sterewoniki, bede z tym walczyl metoda prob i bledow:D

 

na razie nie moge podac Ci wynikow tych zapytan co je podales, bo mi sie teraz f10 (_wogole_ → w ogóle) ORT nie chce wlaczyc, pisze error 11, ze cos tam niewslasciwy string, to chyba dlatego ze w grub.conf dopisalem sobie nomodeset, i nie wiem czemu wykasowalo czesc inforamcji w linijce z kernelem od "ro root" i teraz walcze co by odzyskac ten pliczek, korzytsalem juz z pomocy na forum, ale opcje typu linux rescue nie dziala, moge tylko wlozyc live cd i zalogowac sie na roota ale poki co nie wiem jak tego gruba odzyskac:/ chyba zostaje tylko reinstalacja

 

 

PS ale uparty jestem i sie nie poddam:P za wszystkie cenne wskazowki z gory dziekuje:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeeM, nie bądź taki, weź odpowiedz, bo aż sam jestem zainteresowany "o co może chodzić" - pierwszy raz o takich dziwnych patentach pod Windowsem słyszę :). Zmiany ustawienia wyglądu? Windows MX piszący że jest XP albo i Vista? Tworzenie nowych użytkowników? Prawie jak w horrorze jakimś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...