Skocz do zawartości

Kernel Panic - Not Syncing: Attempted To Kill Init!


vorth

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec tak, po latach windowsa chcialem przesiasc sie na (_linuxa_ → Linuksa) ORT, poczytalem i wyczytalem ze fedora jest polecana dla newbie wiec zassalem, zgralem no i chcialem zainstalowac. No i zobaczylem jakies ladne niebieskawe tlo, z odliczaniem do bootu, pozniej takie 3 paski mi sie loadowaly na dole ekranu, gdy wszystkie 3 zmienily kolor na bialy zobaczylem tylko

kernel panic - not syncing: attemted to kill init! i nic wiecej sie juz nie dzialo.

Any ideas co moze byc przyczyna i jak sie tego pozbyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej nie można nic zrobić przy takim błędzie. Jakbyś podał więcej logów to można by poszukać na bugzilli. Która fedora? Masz kilka możlwości, ściągnąć F11 Preview i mieć nadzieję, że nie będzie błędu lub poczekać na F11. Prawdopodobnie w kwestii jądra we właściwym wydaniu F11 niewiele się zmieni i już teraz powinno być ok, ale jest spora szansa, że w Preview instalator się wysypie, co na pewno będzie poprawione w F11 :) Próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw podaj log (cóż... tu tylko zdjęcie ekranu) i podaj dokładną konfigurację sprzętową.

 

I sprawdź czy masz pamięć w dobrym stanie - często to jest przyczyną dziwnych zachowań. Ściągnij memtest86 na dyskietkę nawet można nagrać i stestuje Ci pamięc. Oczywiście, trochę to może zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off

B) dobry żart z tą dyskietką

 

Oj, nie żart. Ja na starym komputerze miałem memtesta na chyba 2 dyskietkach. Jedna rozruchowa i druga z memtestem :]

Mój stary bios nie obsługiwał bootowania z USB, więc tylko dyskietka była użyteczna.

Pobierało sie obrazy .img dyskietki i nagrywało na nią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to program do testowania pamięci jest na każdym livecd, nie ma co się zabijać dyskietką. Też już od dawna nie używam dyskietek jak chyba każdy, ale nawet ostatnio miałem taką sytuację, że musiałem uświadomić kolegę, że to wejście, które ma w laptopie to gniazdo kart PCMCIA, a nie właśnie stacja dyskietek 3,5", był mocno tym zaskoczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...