Skocz do zawartości

F11 I Mnóstwo Złości ;/


luker1985

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz wyleję swoje żale!

Postanowiłem zainstalować dzisiaj Fedorę F11, ale razem z Vistą, bo może się kiedyś przydać.

Już na początku instalacji F11 ciągłe problemy i błędy krytyczne. Okazało się, że zarówno

partycja "/" jak i "home" muszą być formatowane pod ext4, inaczej wywala "krytyczne błędy".

Gdy już przebrnąłem przez ten etap i jakimś cudem udało mi się zainstalować F11, to chciałem pogadać z znajomymi na GG.

Zabrałem się za instalację Kadu i tu również ze 3 błędy wyskoczyły a w dodatku program nie chce importować kontaktów z serwera.

No dobra, idźmy dalej: chciałem doinstalować wtyczki do Foxa - niby cos się instaluje, ale jak filmów z YT nie odtwarzało

tak nie odtwarza. Potem był Gstreamer i jego "bad" i "ugly" i tu również wywala komunikat o błędach:

"Błędy testu transakcji: file /usr/lib/gstreamer-0.10/libgstdeinterlace.so from install of gstreamer-plugins-bad-0.10.11-4.fc11.i586 conflicts with file from package gstreamer-plugins-good-0.10.15-1.fc11.i586

file /usr/lib/gstreamer-0.10/libgstflv.so from install of gstreamer-plugins-bad-0.10.11-4.fc11.i586 conflicts with file from package gstreamer-plugins-good-0.10.15-1.fc11.i586

file /usr/lib/gstreamer-0.10/libgsty4menc.so from install of gstreamer-plugins-bad-0.10.11-4.fc11.i586 conflicts with file from package gstreamer-plugins-good-0.10.15-1.fc11.i586"

Załamka, juz nie wiem czy wrócić do F10 czy też zabrać się za inną dystrybucję ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

partycja "/" jak i "home" muszą być formatowane pod ext4, inaczej wywala "krytyczne błędy".
Fałsz - mam wszystko na ext3, zero błędów.

Zabrałem się za instalację Kadu i tu również ze 3 błędy wyskoczyły a w dodatku program nie chce importować kontaktów z serwera.
Kolejna nieprawda.

No dobra, idźmy dalej: chciałem doinstalować wtyczki do Foxa - niby cos się instaluje, ale jak filmów z YT nie odtwarzało
Foxa = Firefoxa? Może jak masz problemy z zastosowaniem poradnika na naszej wiki to ten skrypt przyniesie Ci ulgę → http://www.dnmouse.org/autoten.html

Potem był Gstreamer i jego "bad" i "ugly" i tu również wywala komunikat o błędach:
Tu potwierdzam, ale pewnie jak zwykle trzeba poczekać dzień czy dwa i wszystko wróci do normy. Na razie
yum update --exclude=gstreamer-plugins-good,gstreamer-plugins-bad

Załamka, juz nie wiem czy wrócić do F10 czy też zabrać się za inną dystrybucję ...
Tylko nie płacz tutaj, bo się tematy rozmyją :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to dwa dni temu i jeszcze nie było OK. Przy upgrade rozwiązując zależności ściągnął co mu było trzeba i śmiga.

 

Tak poza tym to ptosty sposób na podobne błędy. Jak na razie nigdy mnie nie zawiódł, a na Fedorze już 4 lata siedze, bez żadnych Windowso podobnych i łącznie z grami wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic

[...] bez żadnych Windowso podobnych[...]
;)

Przy takich zabiegach jak opisałeś w tym poście → http://forum.fedora.pl/index.php?s=&sh...st&p=125545, to masz niemal skopiowaną windę do linucha, więc nie mów, że bez "Windowso podobnych". Chociaż oczywiście sposób jest dobry, bo skuteczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem sposób. U siebie nie mam Windowsa. Instalowałem DirectX wg poradnika z Ubuntu i też śmiga. Gdybym miał Winde, przekopiowałbym po prostu wymienione tam katalogi i jest szybciej i skuteczniej, chociażby GTA SA na Linuksie chodziło mi dużo szybciej niż na windzie, dla mnie troche zagadka jak to możliwe. Myśle, że to dzięki sterom Nvidii zainstalowanych na Windzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...