Skocz do zawartości

Half-life 2 A Linux


Dzieniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do was pytanie czy sie nie orietujecie jak uruchamiac pod Fedora gry z directX 9 , a szczegolnie iteresuje mnie nowa gra ktora sie pojawi za niecaly miesiac pod tytulem Half-Life 2 , myslalem takze o wile lub winex , ale z tego co wiem HL2 bedzie dzialal na platformie steam to oczywiscie jest pod windowsa ,czy jest moze jakis plik od uruchamiania tej gry bez emulacji ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nic nigdzie nie wiadomo nt. jakiejkolwiek wersji umożliwiającej grę bez Steama. Steama pod linuksa też nie uświadczysz, co więcej do poprawnego działania potrzebuje on bibliotek IE :/

Teoretycznie można zainstalować IE pod wine/winex/cedegą niemniej jest to albo niełatwe albo nielegalne. Niestety IE mimo, że jest darmowe, to dopiero od momentu kiedy posiadasz windowsy.

Tak więc do HL2 potrzebujesz legalez windy, ew. możesz jej nie instalować, tylko babrać się z odpalaniem najpierw IE a potem Steam'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

http://www.transgaming.com/news.php?newsid=135

 

nie wiem ale wydaje mi sie ze cedega cos tutaj zaradzi

 

"

Linux gamers can experience the new interactive world of Half-Life 2 with TransGaming's release of Cedega 4.2, scheduled for December 7th. Cedega also supports Steam, Valve Software's online distribution technology, along with a number of other Valve titles. Consumers rank the ability to play video games on their desktop as one of the top 3 important reasons for the adoption of Linux. TransGaming is the only company in the world that gives users access to hundreds of the top video games on Linux which, in turn, helps Linux distributions increase their market penetration.

 

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...