Skocz do zawartości

Wolny Internet F11 Konfig Bind ?


RafaelTheBlack

Rekomendowane odpowiedzi

Po instalacji F11, zauwarzyłem że net działa wolniej niż pod windom XP która jest na drugiej partycji. Po wpisaniu adresu czeka się podczas "ustalania adresu serwera..." Trochę poczytałem na różnych forach itp. i wyczytałem że trzeba serwer "bind" skonfigurować ale nie znalazłem odpowiedzi jak to łatwo zrobić bo nie chę jakichś skomplikowanych metod wyprubowywać żeby mi system nie siadł.

 

Zainstalowałem już ten "bind" poprzez yum install bind.. i co dalej??????????

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem podobny problem z dnsami tyle, że na liveboksie. Spróbuj zrobić taki test, wpisz w terminalu ping onet.pl, jeśli pierwszy ping pojawi się po dłuższej chwili to znaczy, że są jakieś problemy ze zmianą adresu. Dla pewności możesz jeszcze ping 212.77.100.101 (serwer wp.pl) i teraz odpowiedź powinna być natychmiastowa. Jeśli nie będzie opóźnień w translacji to będzie znaczyło, że jednak z dnsami jest wszystko ok i raczej nie ma sensu konfigurować binda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W windowsie w "terminalu" (jak kolwiek to sie tam zwie), uruchom:

ipconfig /all

Będzie tam linijka z serwerami DNS. Przepisz sobie je w takiej kolejności jakiej się wyświetlą. Następnie w linuksie, sprawdź czy są takie same i w tej samej kolejnoście:

cat /etc/resolv.conf

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem i wpisanie DNS pomogło ale znalazłem szybszy i wygodniejszy sposób niż podaje Artur S. Tez mam router i korzystam z DHCP. Jeśli znasz swoje adresy DNS a zapewne masz dwa to w pasku w którym wyświetla Ci się godzina powinieneś mieć ikonkę z połączenia internetowego (jeśli nie to ją dodaj ). Kliknij prawym na tą ikonkę -> modyfikuj połączenia -> zakładka przewodowe a w tej zakładce będziesz miał kartę Twoją sieciową. Zaznacz i netem edytuj ją. Wybierz zakładkę Ustawienia IPv4 zaznacz "automatycznie DHCP tylko adresy" i wpisz je. Tylko pamiętaj żeby jeden od drugiego oddzielić przecinkiem - zresztą jak najedziesz na pole kursorem to wyświetli Ci się informacje jak je wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...