Skocz do zawartości

Czarny Ekran Przy Uruchamianiu Systemu


KaRnaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zielony i dopiero poznaję systemy linux, sprawdzałem, już ubuntu suse i mandrivę, ale fedora najbardziej mi przypadła do gustu, jednak mam problem, posiadam radeona hd4870 próbowałem załadować sterowniki do karty jak to było opisane w poradniku, ale wyskakiwało, że brakuje pakietów akmod-fglrx xorg-x11-drv-fglrx xorg-x11-drv-fglrx-libs. Tak więc ściągnąłem sobie sterowniki ze strony ati catalyst 9.6 uruchomiłem przez sh /ati9.6.run uruchomiła się instalacja wszystko przebiegło pomyślnie, uruchomiłem kompa od nowa, a tu zonk po załadowaniu białego paska monitor się wyłacza;/ teraz nie wiem co mam robić nie chcę znowu kończyć przygody z linuxem przez zniechęcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ściągnąłem sobie sterowniki ze strony ati catalyst 9.6
To teraz odinstaluj :) W Fedorze praktycznie nigdy to nie działało. Musisz poczekać aż pojawią się odpowiednie moduły w repozytoriach.

Jeśli koniecznie musisz mieć te sterowniki (bo konieczne nie są, chyba że do gier), to zainstaluj sobie wcześniejszą wersję (Fedora 10) albo poczekaj jakiś miesiąc lub dwa.

Niestety to nie wina Linuksa tylko ATI/AMD, że ma w ... czarnej dziurze potrzeby użytkowników tego systemu i dostosowuje się do zmian z wielotygodniowym opóźnieniem.

 

TEmat jest znany i wielokrotnie omawiany, więc na przyszłość proszę najpierw szukać, potem pytać. A na razie przenoszę na "Oślą łączkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...