Skocz do zawartości

Fedora 11 W Ogóle Nie Moge Zainstalowac


szatan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem dosc ciemny jesli chodzi o linuksa , ale ten problem wydaje mi sie dziwny , Miałem , Auroxa 10 , 1 wsza fedore , 5 fedore , Open suse , ubuntu , mandrive xtreme ale nigdy nie miałem problemu jak ten

 

Otóż startuje instalatora , ładuje sie i podczas wykrywania removable media pojawia sie komunikat ze wystapił bład , i nalezy go zapisac , mam do wyboru , debuguj , zapisz albo zakoncz instalacje , odpiąłem dysk usb , wyjałem wszystkie kable z USB i nawet myszke USB i problem nadal ten sam

 

I tak: kiedy wybiore zapisz , nastepuje wyszukiwanie dysku do zapisania do i instalator wisi jak winda , 10 minut i nic wisi.

Kiedy wybiore debuguj pojawia sie sam tekst i tu nie wiem co zrobic bo nie jestem linuksowcem

 

Fedora 11 64 bit

seagate primary - windows

maxtor secondary - tu chce miec i linuksa i zawsze go instalowałem na maxtorze.

Obecnie posiadam , Ubuntu i mandrive i openSUSE i one instaluja sie normalnie bez problemow

Edytowane przez WalDo
poprawki ortograficzne w tytule <_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka instalka? livecd ? i napisz cos wiecej o komputerze (plyta glowna na przyklad). co pokazuje dmesg ?

 

 

PS. omg ale masz systemow :). ja mam troche ale to na wirtualu zeby sobie nie zaprzatac glowy partycjonowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka instalka? livecd ?

PS. omg ale masz systemow :). ja mam troche ale to na wirtualu zeby sobie nie zaprzatac glowy partycjonowaniem

 

Nie live , normalną Fedora 11 x86_64.mdf sciagałem stad

http://mirrors.fedoraproject.org/publiclis...dora/11/x86_64/

 

 

Nie no systemy mam na płytkach w szufladzie , to tak dla sportu :D

 

na kompie chce miec 2 , winde i fedore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to Fedora wypuszcza spiny / obrazy w formacie mdf ?? :ph34r:

 

Pobierz poprawny obraz iso (najlepiej torrentem - najlepsza kontrola poprawnosci pobranych danych), sprawdz sume kontrolna pobranego obrazu, wypal, zweryfikuj poprawnosc wypalonej plytki (np. poprzez wybor opcji mediacheck w GRUBasie przy bootowaniu z plytki) i dopiero wtedy zaczynaj walke...

 

Fakt, ze spiny F11 i Anaconda w tej wersji sa troche kulawe, ale w 90% wywrotki przy instalacji to wina uszkodzonych plytek.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie tłumacze , oczywiscie pobrałem obraz Iso

ftp://gd.tuwien.ac.at/opsys/linux/fedora/...-x86_64-DVD.iso ,

a mdf mi tu wyszedł bo chciałem tylko podac rozmiar i wkleiłem z obrazu ktory robiłem alkoholem zeby nagrac druga płytke ,

 

Byc moze to wina mojej nagrywarki albo płytki , tylko dziwne ze wczoraj wypalałem OpenSUSE na tej samej DVD+RW i sie zaistalował cały system , nakombinowałem sie juz co nie miara a ta fedora nadal taka uparta.

 

Myslałem ze ktos miał juz takie błedy ,nic to jutro kupie kilka płytek roznych firm i nagram ze 3 kopie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem ze ktos miał juz takie błedy ,nic to jutro kupie kilka płytek roznych firm i nagram ze 3 kopie

Nie potrzebujesz 3 kopii, wystarczy jedna ale dobra ;)

 

Najpierw sprawdz sume SHA pobranego obrazu iso - bedziesz wiedzial czy w ogole warto go wypalac.

Zdaje sie, ze procedury sprawdzania integralnosci plytek i linki do narzedzi sa opisane w Poradniku ...

 

... tym, ze inny obraz wypalony na tej samej nagrywarce na tym samym nosniku byl okay w ogole sie nie sugeruj, poniewaz (a) tamten obraz moze byc dobry a obraz Fedory uszkodzony lub (b) plytka moze byc walnieta w miejscu z ktorego przy instalacji F probuje czytac HALa (przyklad taki...) a inny system go nie uzywa (bo w tym samym miejscu nosnika leza sobie czcionki jezyka chinskiego uproszczonego (kolejny przyklad ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, sa plyty CD1-4 na mirrorach, mozna je sobie sciagnac. tylko nie wiem czy Ci dokladnie chodzi o to, bo jesli chcesz instalowac z obrazu iso, ktory jest na dysku, to pasuje wrzucic kernel i initrd do katalogu /boot i zrobic wpis w grubie. potem powinien sam poprosic o wybor rodzaju instalacji. mozna jeszcze inaczej. sciagasz netinstall (na dysku masz np wersje iso DVD), odpalasz z cd i wklepujesz:

linux askmethod, potem wybierasz lokalizacje obrazu iso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , zassałem nowy obraz, sprawdziłem sume kontrolną , wszycho OK , wiec zabrałem sie za instalacje i.................to samo :(

Wiec zaczałem odpinac od komputera wszystko co popadnie , az została sama grafika i 1 dysk. i okazało sie ze fedorka czepiła sie dysku na krtorym mam windowsa , kiedy go podpiałem instalator sie wykrzaczał

Wiec instaluje i ..................po wpisaniu hasła dla konta root zwis ............brak reakcji .......... wiec wygrzebałem z szuflady myszke sprzed 2 lat i znowu instalacja okzałalo sie ze fedorka czepiła sie mojej myszki USB :lammer: i ...........tego posta pisze spod fedory :rolleyes:

 

szkoda ze nowy liniuch odmawia instalacji na sprzecie na ktorym czy to fedora 5,6 czy byle inny linich nic nie gadał i sie instalował . mnie troche ta fedora podpadła ale juz jest ok bo zainstalowałem , temat uwazam za zakonczony

Ps , dobrze ze nie musiałem przeprowadzac instalacji z wyjetym procesoem i pamieciami :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a moze z tym dyskiem cos nie tak bylo? sprawdzales na obecnosc badsectorow ? podobno ostatnio wywalali z kernela jakies stare sterowniki, moze akurat pech chcial ze posiadasz jeden z tych sprzetow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...