Skocz do zawartości

F11 Odblokowanie Bazy Kluczy


stp

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystałem dotąd z F11 otrzymanej przez aktualizację kolejno począwszy od F8. System sprawował sie bardzo dobrze. Miałem tam ustawione automatyczne logowanie do systemu. Obecnie postawiłem od początku F11. Oszczędność 1,5GB. Pierwsze zaskoczenie - pojawił sie kernel i686.PAE. No ale tak może być. Po drugie na starcie systemu pojawia sie komunikat SELinux. W poprzeniej F11 tego nie było. Ale najważniejsze. co jest irytujące. Otóż po wprowadzeniu automatycznego logowania do systemu Pojawia sie okno z prośbą o wprowadzenie hasła celem odblokowania bazy kluczy. Hasło użytkownika załatwia sprawe. No ale nie po to wprowadziłem automatyczne logowanie by potem znowu wprowadzać hasło. Temat na Forum był poruszany ale tak naprawdę nie został definitywnie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzeniej F11 tego nie było. Ale najważniejsze. co jest irytujące. Otóż po wprowadzeniu automatycznego logowania do systemu Pojawia sie okno z prośbą o wprowadzenie hasła celem odblokowania bazy kluczy. Hasło użytkownika załatwia sprawe. No ale nie po to wprowadziłem automatyczne logowanie by potem znowu wprowadzać hasło. Temat na Forum był poruszany ale tak naprawdę nie został definitywnie rozwiązany.

 

Właściwie to nie powinien być rozwiązany, system musi być zabezpieczony, nawet jeśli nie chce tego mało uświadomiony użytkownik, który przez swoją głupotę może działać później na szkodę innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze co ich tak naszlo z tym automatycznym logowaniem :) co chwila ktos o to pyta. wlaczajac windowsa sam sie dziwnie czuje ze nie musze nic wpisywac - bad habits :)

 

Logowanie do systemu nie jest dla mnie problemem. Ale ponieważ nikt mi nie miesza w kompie więc ustawiłem sobie automatyczne logowanie. (porada w Poradniku). System to przecież przewiduje. Dlaczego więc mam za chwilę logować się (jako użytkownik). Zgłosiłem temat bo wydaje mi sie logiczne jednokrotne logowanie jako użytkownik. Jeżeli nie ma sposobu rozwiązania tego problemu to OK. Choc wątpię by tak było. W F11 instalowanej przez aktualizację F10 nie było tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F11 instalowanej przez aktualizację F10 nie było tego problemu.
A zastosowanie tego samego patentu co w F10 nie pomaga? Przed chwilą sprawdziłem na maszynie wirtualnej i działa bez problemów. Polecam poradnik na naszej wiki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastosowanie tego samego patentu co w F10 nie pomaga? Przed chwilą sprawdziłem na maszynie wirtualnej i działa bez problemów. Polecam poradnik na naszej wiki ;)

 

Być może źle zostałem zrozumiany. Otóż po wprowadzeniu automatycznego logowania (przebiega ono bez przeszkód) system wczytuje się normalnie ale tuż przed pokazaniem się ikonki połączenia sieciowego na panelu, wyskakuje okno, cyt.: "Proszę wprowadzić hasło do domyślnej bazy kluczy, aby ją odblokować". Wprowadzenie hasła użytkownika aktywuje połączenie internetowe i kończy się wczytywanie systemu. Bez logowania automatycznego w/w okno nie pojawia się. Dostawca internetu korzysta z usługi pppoe. Dotąd korzystałem z aktualizacji systemu bowiem miałem kłopoty z konfigurają połączenia internetowego z usługą pppoe. W F8 nie było problemu. Nie udawało się skonfigurować połączenia w F9 i F10. Doszedłem więc do F11 przez kolejne aktualizacje. Przy nowo zainstalowanyej F11 nie było zadnego problemu z konfiguracją połączenia internetowego. Jest ono napradę bardzo czytelne i skuteczne. Ale pojawił sie właśnie opisany problem. Oczywiście rezygnacja z logowania automatycznego niweluje problem. No ale nie o to chodzi. Myślę, że jest wyjście z tej sytuacji.

W Poradniku nie ma opisanej w/w sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czym rzecz ale wlasnie ten temat niedawno byl poruszany i wg mnie rozwiazany.

Miałem ten sam problem i postepowalem

1. usunąlem login.keyring w katalogu $HOME/.gnome2/keyrings/

2. Stworzyłem od nowa nową sieć pomimo że NetworkManager pokazywał mi moją.

3. Po stworzeniu i probie zalogowania pokazal sie komunikat aby wpisać haslo do domyslnej bazy hasel (aha zaznaczylem jeszcze to pole pod haslem ) i od tego czasu nie mam żadnej info o hasle do bazy hasel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...