Skocz do zawartości

Instalacja F11 - Krytyczny Błąd.


ramelof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem sobie zainstalować wczoraj F11.

 

Postanowiłem sobie ręcznie zrobić partycję.

Miałem partycje rozszerzoną o pojemności 250 GB, gdzie 194 GB to partycja ntfs.

 

Ustawiłem coś takiego:

/boot na ext3

/ na ext4

/home/ na ext4

 

Efektem tego było jakiś błąd. Niestety nie zapisałem go.

 

Błąd błędem, ale instalator usunął przy okazji partycje ntfs i resztę wieczoru spędziłem na odzyskiwaniu danych. Skończyło się pozytywnie więc pewnie instalator zamazał informację o tej partycji.

 

Z tego co czasem przejrzę forum to nie pierwszy błąd przy instalacji z partycjami. Dlaczego do tej pory nie ma żadnych uaktualnień do F11, żeby takich cyrków nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu więcej uwagi przy instalacji? ;) Piszesz:

Efektem tego było jakiś błąd. Niestety nie zapisałem go.
A może nie błąd tylko ostrzeżenie, że utracisz partycję albo że tablica partycji zostanie wymazana? ;)

 

A teraz ja mam pytanie. Jaki masz problem? Bo z postu wynika mi, że chciałeś się chyba tylko pożalić na niedoskonałość anakondy - wiemy o tym i współczujemy, ale to temat chyba do "Hyde Parku" a nie do "Instalacji systemu" a jeszcze lepiej na bugzillę Fedory.

Jeśli szukasz jakiejś rady, to sprecyzuj pytanie i może na dobry początek pokaż jak wygląda ten "jakiś błąd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektem tego było jakiś błąd. Niestety nie zapisałem go.

Błąd błędem, ale instalator usunął przy okazji partycje ntfs i resztę wieczoru spędziłem na odzyskiwaniu danych. Skończyło się pozytywnie więc pewnie instalator zamazał informację o tej partycji.

Z tego co czasem przejrzę forum to nie pierwszy błąd przy instalacji z partycjami. Dlaczego do tej pory nie ma żadnych uaktualnień do F11, żeby takich cyrków nie było.

 

Kiedyś jadłem pączki, po zjedzeniu 4 zrobiło mi się niedobrze, nie wiem czemu, skoczyłem więc do toalety i włożyłem sobie 2 palce, ale przez to miałem z kolei niesmak w ustach. Pytanie brzmi: DLACZEGO DO TEJ PORY NIKT NIE ZMIENIŁ RECEPTURY PĄCZKÓW ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa blad bledem a uzyszkodnik uzyszkodnikiem. pewnie dales przez przypadek inicjalizacje dysku twardego albo nie dales custom layout przy instalacji...zreszta jak gui nie dziala mozna z konsoli je szybciej zrobic fdiskiem, cfdiskiem lub sfdiskiem. na fedore nie ma co zwalac. ja sobie tez przypadkiem usunalem caly dysk ale to bylo kiedys i od tamtej pory nauczylem sie czytac wszystkie instrukcje a nie tylko klikac...partycja 250GB a 194 ntfs? robiles jakis resize partitionmagic'iem czy czyms podobnym przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem. Specjalnie zostawiłem te 50 GB pustego jak robiłem partycje.

 

O co chodzi z tym custom layout, bo jak kombinowałem z Fedorą 11 ale wersja KDE to rzeczywiście było okienko z ponowną inicjalizacją dysku, co się kończyło wyczyszczenie całego dysku.

 

 

Jeżeli custom layout to w sensie ustawienia ręcznie partycji dysku to tak robiłem. W pierwszym poście napisałem jak, ale mimo wszystko wyczyściło wtedy tą partycje na NTFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...