Skocz do zawartości

W Kubuntu I Debianie Monitor Laptopa Włącza Się I Wyłącza


pawe song

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może złe forum wybrałem, ale może ktoś będzie wiedział co robić, bo ja nawet nie wiem jak szukać.

W Kubuntu 8.04 i Debianie (chyba to był Etch, albo jeszcze Lenny testing) czasami (głównie gdy jest procesor obciążony) gaśnie monitor laptopa. Wystarczy poruszać myszką żeby się włączył spowrotem, ale często gaśnie znowu i tak kilka razy. Na Debianie występowało to cały czas, na Kubuntu co chwilę. Laptop to HP Compaq nx6110, a grafika to integra Intela, 915GM czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam na laptopie, ale u mnie ekran gaśnie bardzo rzadko, może raz dziennie i jakoś mi to szczególnie nie przeszkadza. Początkowo myślałem, że to wina sterownika nvidii lub gnome-power-manager, ale skoro piszesz, że na kubuntu też gaśnie to teraz już nie wiem. Prawdopodobnie nowy xorg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, tzn. jaki? To przecież było dość dawno.
https://fedoraproject.org/wiki/Features/XserverOnePointSix Na archu mam to samo i też są najnowsze pakiety. W f10 nie miałem takich problemów, dlatego tak sobie wydumałem, ale jak już napisałem to jest taki strzał :) Jeszcze w moim przypadku może to być faktycznie gnome-power-manager.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...