Skocz do zawartości

Fedora 11 Poradnik Video


farcry422

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak, wszystko fajnie tylko po co to wideo...

 

Głównym celem tego projektu jak sama nazwa mówi jest "Pradnik Video" ponieważ lepiej jest dotrzeć do nowych ludzików z X-ami DirectX na swoich komputerach, którzy nie mieli nigdy doczynienia z "Terminalem" a całe życie klikali "Dalej" przycisk niech zobaczą że nie jest to takie trudne a pozatym na filmach widzą co i jak się dzieje chciałem to wyjaśnić im, właśnie w ten sposób, jak ja zaczynałem swoją przygode z linuksami to takie prezentacje bardzo by mi pomogły.

A skrypty można dołożyć ale prezentacje zostaną bo chcę pokazać im co robić i co się dzieję z systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 Jak już miałbym komuś coś na tacy podawać to lepszy byłby skrypt (pobieram pliczek i wywołuję), który zrobi wszystko za mnie.

wywołasz skrypt który wszystko zrobi za ciebie i dalej nie bedziesz wiedział co w "systemie piszczy", a jak bedziesz nawet i "przeklejal" 50-ty raz ta samą komende z wiki to moze za 51-szym zainteresujesz sie co ona tak dokladnie robi i dlaczego np. parametr ma byc -a zamiast -A.

 

A co do wideo-poradnika, może za w czasu przygotować mały "scenariusz" odnosnie konkretnego zagadnienia a nie komentować tak na "żywca". Powinno to zaowocować większą zrozumiałością dla odbiorców i automatycznie podwyższy się poziom profesjonalizmu wykonywanych nagrań. Ale to takie moje zrzędzenie :P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wideo-poradnika, może za w czasu przygotować mały "scenariusz" odnosnie konkretnego zagadnienia a nie komentować tak na "żywca". Powinno to zaowocować większą zrozumiałością dla odbiorców i automatycznie podwyższy się poziom profesjonalizmu wykonywanych nagrań. Ale to takie moje zrzędzenie :P

pozdro

 

Nie miałem czasu na przygotowanie scenariusza a jak się komuś nie podoba nie musi korzystać z tego proste krytykować w tym kraju wszyscy potrafią a żeby zrobić coś to już gorzej krytyke przyjełem ale nie będe dla Ciebie drugi raz nagrywał prezentacji. Bo pewnie linie poleceń znasz i skrypty sam piszesz.

 

 

Pozdrowienia i wyrazy farcry422.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu na przygotowanie scenariusza a jak się komuś nie podoba nie musi korzystać z tego proste krytykować w tym kraju wszyscy potrafią a żeby zrobić coś to już gorzej krytyke przyjełem ale nie będe dla Ciebie drugi raz nagrywał prezentacji. Bo pewnie linie poleceń znasz i skrypty sam piszesz

 

A ponoć Miało być "ślowa krytyki czy uwagi MILE widziane" (czy coś w tym stylu.Ja to nie odbieram za MIŁE, skryptów nie pisze, bo moja wiedza się kończy na konfiguracji samby ( i to ch****o mi idzie). Wcale nie prosiłem o nagrywanie czego kolwiek od nowa tylko rzuciłem taką propozycje odnośnie kolejnych nagrań, a że jestem raczej estetą to brak ów "scenariusza" czy choćby opisu owocuje później podczas nagrania wtrąceniami typu "eeeeeeee uuuuuuuu" "o coś się zacieło" blablabla.

A swoją drogą pomysł całkiem fajny z tym wideo i chętnie bym pomógł przy realizacji kolejnych zagadnien ale że niestety jestem zielony to nawet kamerki skonfigurować nie potrafię :/ więc wisi na kablu i za lampke robi bo z podświetlaniem mam.

 

tak czy siak pozdro. i BIG SORRY jezeli urazilem ambicje czy coś tam kolwiek innego.

 

Rafal B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponoć Miało być "ślowa krytyki czy uwagi MILE widziane" (czy coś w tym stylu)

Byłem wczoraj zmęczony dość i może nie racjonalnie już myślałem Tak krytaka mile widziana

"eeeeeeee uuuuuuuu" "o coś się zacieło" blablabla.

"blablabla" powiedz w której prezentacji to usunę :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kamerka do nagrywania tego co się dzieje na ekranie?

No tak w sumie racja. Jakoś w tamtym czasie jak pisałem tego posta najwyraźniej coś mi się w głowie wyłączyło i powychodziły jakieś "głupie głupoty" :P

 

I przestań grać w te "szubieniczki" na forum proszę

.

 

Przepraszam za garażowe kolokwializmy, Takie przyzwyczajenie z czasów pracy w warsztacie samochodowym gdzie tego typu podkreślenia problemu są na porządku dziennym. Będę się tego wystrzegał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj zmęczony dość i może nie racjonalnie już myślałem Tak krytaka mile widziana

 

"blablabla" powiedz w której prezentacji to usunę :D

Moja wypowiedz miała mieć charakter karykaturalny :] chyba sie nie udało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A mi się poradnik bardzo podoba. Krytykujących zapraszam aby pomogli autorowi :rolleyes:

Świetna idea, realizacja na poziomie dobrym - z czasem pewnie będzie na poziomie bardzo dobrym (trening czyni mistrza).

Wreszcie coś o Fedorze a nie ciągle o łubuntu.

Sam chętnie pooglądam (nie zawsze chce się czytać).

Na pewno wiele osób to zachęci do Fedory, sam jak polecam Fedorę początkującym zwykle jako jej zaletę daje poskładany i czytelny poradnik "startowy", a teraz dodatkowo będę mógł podawać jako jej zaletę instruktażowe filmy wideo - w dodatku bardzo przejrzyście poukładane na bardzo czytelnym blogu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się poradnik bardzo podoba. Krytykujących zapraszam aby pomogli autorowi :rolleyes:

Świetna idea, realizacja na poziomie dobrym - z czasem pewnie będzie na poziomie bardzo dobrym (trening czyni mistrza).

Wreszcie coś o Fedorze a nie ciągle o łubuntu.

Sam chętnie pooglądam (nie zawsze chce się czytać).

Na pewno wiele osób to zachęci do Fedory, sam jak polecam Fedorę początkującym zwykle jako jej zaletę daje poskładany i czytelny poradnik "startowy", a teraz dodatkowo będę mógł podawać jako jej zaletę instruktażowe filmy wideo - w dodatku bardzo przejrzyście poukładane na bardzo czytelnym blogu.

 

Dzięki stary aż miło poczytać sobie coś takiego cieszę się że Ci się spodobało mam nadzieje że innym się to przyda kupe pracy mnie to kosztowało chociaż nagrywałem je spontanicznie bez scenariusza dokładnego (dlatego moje zająknięcia czy zacink w mowie mogą niektórym nie pasować) nawet są filmik w jakości jako takiej HD ;) teraz oprócz poradnika dorzucam jakieś to nowe wpisy związane z Fedorą .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git sprawa, na pewno wielu szczególnie początkującym się przyda.

Jeśli do tego jeszcze ktoś sobie przeczyta dokumentację fedory (installation, user guide a nawet release note)

to chyba jest w domu ! i nie potrzeba niczego więcej,

80 % użytkownikom domowych PC czy Notebooków otrzymało solidne podstawy

 

Pochwalam, gratuluję i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie wiem czy dodać mój Blog linux fedora, ale jak będe pamiętał to go chyba dodam a co tam ;)

 

EDIT0:

Dla zainteresowanych staram się co tydzieµ maksymalnie dodać nowy post zapraszam do przeglądania.

 

EDIT1:

Dodałem blog do wiki mam nadzieje że dodałem go zgodnie z projektem prosze o kontrolę ;)fedora wiki linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...