Skocz do zawartości

Dell Hdd Password


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku że mój post nie jest bezpośrednio powiązany z Fedorą postanowiłem umieścić go tutaj. Nie wiem czy dobrze robię....? ale do rzeczy.

Kolega poprosił mnie o instalacje systemu w laptopie Dell Inspirion 910 , niestety na moje nieszczęście w jakiś dziwny i niewyjaśniony sposób w kompie znalazło się hasło.

Bios sgłasza to jako HDD PASSWORD. No i tu właśnie nasuwa się moje pytanie : Jak to obejść ? Myślałem o wgraniu nowego biosu z botowalnej płyty cd , niestety założone hasło chroni także boot menu więc z flashowania lipa. Chcialem wyjąć bateryjke od biosu, niestety obudowa lapka jest poskladana na śrubki (tu spoko) i na zatrzaski ( tu gorzej bo dosyc mocno trzymają a nie chce demontować tego na "hałaja" wiec zostawiłem w spokoju). Wydaje mi się że powinien być jakiś sposób na obejśc/wyłączenie tego hasła ale nie wiem jak. W necie znalazłem trochę informacji na ten temat ale nic nie pomogło jak np. haslo uniwersalne np .DELL czy przytrzymywanie kombinacji klawiszy podczas uruchamiania.

Jak wie ktoś jak to "ugryść" był bym wdzięczny za pomoc.

Pozdro Rafal B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozkręciłem malucha w/g instrukcji bez większych problemow i odłączyłem baterie na około 1-2 min. jak się można domyśleć bios sie caly zresetowal niestety wyłączajac haslo :( .Mozliwe ze za krótko go przytrzymalem bez baterii ??

W necie wysledzilem ze ten model ma problemy z biosem ktore wlasnie objawiaja sie nispodziewanym pojawieniem sie hasla i obawiam się że to właśnie się przydażyło mojemu koledze.

 

Jakkolwiek dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...