Skocz do zawartości

Windows Mobile I Fedora


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy udało się komuś połączyć dzięki SynCE telefon z WM 5.1 z fedorką ostanio próbowałem z SynCE i jakoś nie widzi mi mojej Toshiby g500

 

Instalowałem wg TEGO

 

1 odccm nie ma bo teraz instaluje się synce-hal czyli o ile dobrze rozumiem zamiast włączać usługę tak jak w instrukcji to teraz zrobi to hal

2. następnie wywaliłem opcje synce-gnome więc pozostało:

yum install synce-sync-engine synce-kde synce-software-manager synce-trayicon librapi

i wszystko fajnie gdyby nie :

=======================================================================
======================================================================
Pakiet                               Architektura                 Wersja                               Repozytorium                   Rozmiar
================================================================================
=============================================================
Instalowanie:
synce-kde                            i386                         0.9.1-3.fc9                          fedora                         236 k
Instalowanie, aby rozwiązać zależności:
dynamite                             i386                         0.1.1-1.fc10                         fedora                         9.7 k
orange                               i386                         0.3.2-1.fc10                         fedora                          25 k
synce-serial                         i386                         0.11-2.fc9                           fedora                          16 k
unshield                             i386                         0.5.1-1.fc10                         fedora                          27 k
vdccm                                i386                         0.10.1-3.fc9                         fedora                          57 k

Podsumowanie transakcji
================================================================================
=============================================================
Instalowanie       6 pakietów
Aktualizowanie     0 pakietów
Usuwanie           0 pakietów

Całkowity rozmiar: 370 k
W porządku? [t/N]: y
Pobieranie pakietów:
Wykonywanie rpm_check_debug
Wykonywanie testu transakcji
Zakończono test transakcji


Błąd podczas sprawdzania transakcji:
 file /usr/libexec/synce-serial-chat from install of synce-serial-0.11-2.fc9.i386 conflicts with file from package synce-hal-0.13.1-3.fc10.i386

Podsumowanie błędów
-------------------

 

Jak to możliwe, że w oficjalnych repach są skonfliktowane pakiety?

 

 

Z góry dzię?i za wskazówki i opdpowiedzi

 

EDIT:

Kurcze widzę BUGa ale niestety problem dalej istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś musiał połączyć się z MIO P550, żeby coś wgrać. Stwierdziłem, że szybciej i łatwiej już będzie postawić windowsa na VB niż kombinować z pakietami.

 

Najłatwiej to uruchomić sobie serwer funambol - jest open source, miły w konfiguracji, a instalacja zajmuje 10 minut - śmiga aż miło. W dodatku synchronizować za jego pomocą możesz wszystko ze wszystkim - iphona, windows me, symbiana, thunderbirda i evolution

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

OK dziś udało mi się połączenie do WM5 na FEDORA 12

Otóż należy zainstalować

yum -y install synce-kpm synce-sync-engine libsynce synce-hal librapi python-setuptools

Niestety trzeba wyłączyć iptables a więc:

service network stop # dla bezpieczeństwa; nie jest wymagane
service iptables stop

Wystartować:

sync-engine

Na telefonie ustawić: Start -> Settings -> Connections -> USB to PC and unchecked "Enable advanced network functionality

i uruchomienie

synce-kpm

Powinno nas połączyć.

Aby dostać się do plików możemy działć poleceniami:

pcp - Copy files
pls - List directory contents
pmkdir - Make directory
pmv - Move (rename) files
prm - Remove file
prmdir Remove an empty directory
prun - Run a program
pstatus - Display status about remote device
synce-install-cab - Install a .cab file

 

Niestety u mnie jedyna sprawa to że pcp dla polecenia

pcp ":/My Music/1.wav" /home/ja/1.wav

daje mi info że nie może znaleźć pliku. Dziwne nie wiem o co chodzi.

pozostałe komendy działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba wyłączyć iptables a więc:

service network stop # dla bezpieczeństwa; nie jest wymagane
service iptables stop

Zamiast zupełnie wyłączać iptables wystarczy otworzyć port 990 używając np. programu system-config-firewall (można też pewnie dokładniej ustawić, co może korzystać z tego portu, ale nie wiem jak).

Ostatnio selinux też zaczął mi blokować połączenie - muszę go tymczasowo wyłączać.

 

Niestety u mnie jedyna sprawa to że pcp dla polecenia

pcp ":/My Music/1.wav" /home/ja/1.wav

daje mi info że nie może znaleźć pliku. Dziwne nie wiem o co chodzi.

pozostałe komendy działają

Może spróbuj

pcp ":/My Documents/My Music/1.wav" /home/ja/1.wav

(U mnie "My Music" jest podkatalogiem "My Documents", a pls standardowo , bez żadnych parametrów, wyświetla zawartość właśnie "My Documents")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie zapory. Do tej pory po prostu w system-config-firewall otwierałam 990 w zakładce "Other ports". To otwierało port dla wszystkich. Nie znam się zupełnie na konfiguracji firewalla, ale dziś sobie odrobinkę poczytałam i zrobiłam tak (sądzę, że nieco bezpieczniej):

 

sprawdziłam, jaki adres jest przypisywany pocket pc (u mnie okazało się to być 169.254.2.2 )

stworzyłam plik z

-A INPUT -m state --state NEW -d 169.254.2.2 -m udp -p udp --dport 990 -j ACCEPT
-A INPUT -m state --state NEW -d 169.254.2.2 -m tcp -p tcp --dport 990 -j ACCEPT

A następnie dodałam go jako "Custom rules" (do tabeli "filter"). Działa, a jak rozumiem port jest wtedy otwarty tylko dla adresu 169.254.2.2.

 

(A selinux jednak się uspokoił, wystarczyło zrobić restorecon ....)

 

-------------EDIT--------------

Coś mi się chyba jednak pomyliło. 169.254.2.2 to był adres eth1. Chyba to trzeba zrobić tak:

-A INPUT -m state --state NEW -s 169.254.2.1 -d 169.254.2.2 -m udp -p udp --dport 990 -j ACCEPT
-A INPUT -m state --state NEW -s 169.254.2.1 -d 169.254.2.2 -m tcp -p tcp --dport 990 -j ACCEPT

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...