Skocz do zawartości

Co Sądzicie O Tym...


piotrino

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Cię :)

Ostatnio to wrzucałem na wykop.pl bo się dawno tak nie uśmiałem :)

To jest poradnik w stylu "jak stać się bogatym w 10 minut" albo "35 sposóbów na zbudowanie samochodu w 1 godzinę" itp :)

Nie tędy droga :)

Ogólnie rzecz biorąc jeśli chcesz znać się na bezpieczeństwie czegoś to najpierw musisz nauczyć się to robić,

1. Zacznij administrować serwerami (W2k3, Linux, Unix)

2. Zaczni programować (na początek php, c# i javascript)

3. Nie śpij po nocach tylko pracuj.

 

Ew. możesz zawięzić obszar to rzeczy najbardziej Cię interesujących.

 

Pewnie ok 2012 będziesz dojdziesz do Selinuxa, safe_php itp, ok 2014 uda Ci się poprawnie przepełniać bufory przez co z radości nie będziesz mógł spać po nocach itd.

 

Ja konsumuję ok 200 stron tekstu z wiedzą dziennie od kilku lat i dalej ciągle uważam że to za mało, sądzisz że jedna książka potrafi zebrać jakąkolwiek wiedzę? Poza tym co z tego że będziesz umiał robić SQL Inject albo XSS (bo chyba szczytem osiągnięcia takiej szkoły jest taki atak), jak nie będziesz rozumiał jak to działa

 

Ok. 2016 napisz tutaj wiadomość co się zdąrzyłeś nauczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sobie sciagnac to z torrentow ;) sama ksiazka jest nawet ciekawa, pisza o sesjach ssl, przepelnianiu buforow (ale podstawy). generalnie jakby to dorwal jakis nadety script-kiddie to moglby niezle namieszac. instrukcje sa point& click + gotowe skrypty (oczywiscie 90% moze nie dzialac bo bledy zostaly poprawione, ale zawsze istnieje jakis margines przypadku). no ale tu sie zgadzam, jedna ksiazka nie zrobi z ciebie speca od zabezpieczen. co innego z 200 ksiazek+ wklad pracy wlasnej ;). poza tym zalezy co chcesz robic. jak chcesz sie wlamywac do kompow i krasc/niszczyc dane to zostan crackerem a nie hackerem, bo to troche co innego ;). generalnie to cos jest dobre dla gosci od windowsa (bez obrazy) ktorzy nie widzieli linuksa na oczy i mysla ze to takie proste. ja jak sie zaglebilem w glupie pdfy ze strony redhata to sam sie przekonalem ile rzeczy nie potrafie w samym systemie zrobic. poza tym nigdy nie bedziesz wiedzial wszystkiego, bo sie nie da :| zycia Ci braknie na to, wiec lepiej jakas jedna mala czesc wziac no i praca praca praca. geniusz nie istrnieje, to po prostu ciezka praca po godzinach jak inni wyrabiaja dzienny limit tv/tabloidow/chlania etc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedz, szczerze mowiac miałem tą ksiażkę sciągąc z sieci, ale co ksiązka to ksiązka, ale nie chodziło mi tu o reklame ze w "dwa dni będę hakerem :D he he he" ale chodziło mi ze instrukcje są nagrane na dvd co włącznie z książką daje jakiś komfort w zdobywaniu wiedzy. Od ponad dwóch godzin googluje na temat tej ksiązki , ale w większości opinie są negatywne!!!!Wiem w sieci można znaleść wszystko i sciągnąc też ;) i się uczyć, ale według mnie nie ma to jak porządna książka + google....Coś nie przekonałem się do uczenia się książek elektronicznych, wole książke przed kompem i uczyć się z niej.Do właman na kompy tej książki nie potrzebuje hahhaha, tylko do znajdowania luk w zabezpieczeniach sieci itp....Aktualnie uczęsczam na ccna, i wszystko mi się sprzyda....Ksiązkę zamówiłem, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem??, czy było warto....najwyzej ja oddam z powrotem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie zjechałem z tematu, ale głupotę którą napisałem wyżej postanowiłem oprawić w ramki i popełniłem takie coś:

 

np. rpm-man cp

http://files.getdropbox.com/u/409786/pub/bin/rpm-man

 

np. rpm-www mc

http://files.getdropbox.com/u/409786/pub/bin/rpm-www

działa na firefoksa, opere trzeba wpisać (xdg-open mi się wykłada ;()

 

i co? fajne nie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , dzięki :D , to już sam nie wiem czy zamówić ją czy nie, choć trochę teorii się sprzyda i praktyki jako takiej hahah, .....czy ktos testował tą ksiązkę?

 

To zależy, niektórzy chcą jeździć Formułą 1 innym wystarczą samochodziki w wesołym miasteczku, a ta książka to właśnie takie samochodziki. Przeczytasz książkę, będziesz myślał że nie wiadomo co umiesz i narobisz sobie wstydu przed całą polską jak Gorion :).

 

Wiedzy którą powinieneś zdobyć jeśli chcesz się zajmować bezpieczeństwem nie ma w żadnej książce i nigdy jej nie jest za mało. Nad nowymi technikami, bibliotekami, błędami itp pracuje tysiące programistów, a Ty jeden sam musisz się starać za nimi nadąrzyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, niektórzy chcą jeździć Formułą 1 innym wystarczą samochodziki w wesołym miasteczku, a ta książka to właśnie takie samochodziki. Przeczytasz książkę, będziesz myślał że nie wiadomo co umiesz i narobisz sobie wstydu przed całą polską jak Gorion :).

Akurat to popisywania się ta książka nie jest mi potrzebna...., ale dzieki za szczerość.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ściagnął z torrentów te "filmy instruktażowe".

 

Powiem krótko: jedna wielka porażka :D

Film trwający 40 minut, z czego 30minut widać proces kompilacji programu...

 

Nawiasem mówiąc, trzeba mieć 2 komputery, bo na jednym to ich distro, a na drugim oglądanie tych nędznych filmów.

 

Porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady, dzwoniłem do nich, i paczkę mogę zwrócić bez żadnych problemów i kasę oddawają. Tak czy inaczej sprawdzę "tą ksiazkę" co w niej jest napisane, i oddam ją z powrotem najwyżej.,

---- łączenie postów ----

apropos goriona

klik i tu oraz

 

:)

 

:D oglądałem program z nim na tvn, niezły "bajerant" :D

 

-----------------------

Nie pisz postów bezpośrednio pod własnymi - korzystaj z przycisku [EDYTUJ] pod postem.

Edytowane przez WalDo
łączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...