Skocz do zawartości

Połączenie Z Uzyciem Protokołu Ssh


piotrino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, aktualnie łączę się z windowsem przez telnet. Wszystko ładnie, ale chciałbym użyć połączenia z fedory z windowsem za pomocą protokołu SSH. W jaki sposób to mogę uzyskac i skonfigurować żeby łączyć się za pomocą protokołu SSH??

 

 

 

P.S Po czym moge poznać ze ktoś "grzebał" w windowsie z poziomu telnetu(biorac pod uwage że tylko przeglądał pliki, foldery nic nie robiąc)....Pytam się z ciekawości? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania - podobno da się odpalić serwer ssh na windowsie, poszukaj.

Czy to jednak nie masochizm? Windows ma świetną usługę RDP ew. można wykorzystać VNC i sobie zarządzać "klikalnie".

Telnet nie jest zbyt bezpieczną usługą i nie polecałbym jej używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania - podobno da się odpalić serwer ssh na windowsie, poszukaj.

Czy to jednak nie masochizm? Windows ma świetną usługę RDP ew. można wykorzystać VNC i sobie zarządzać "klikalnie".

Telnet nie jest zbyt bezpieczną usługą i nie polecałbym jej używania.

Nie chcę się łączyć przez telnet tylko przes ssh(niby bezpiecznie niż przez telnet), ale jak radzisz to będę musiał zainstalować na windowsie serwer ssh? Co do programu VNC to używam go do pomagania klientom "na odleglosc). CO do ssh to chodzi mi o przetestowanie tego w sieci lokalnej u siebie inaczej mówiąc do zapoznania tego.... :D

 

P.S zainstalowałem serwer ssh na windowsie i go skongigurowałem, ale przy probie o połączenia z fedory otrzymuje to:

[codePermission denied, please try again.

[email protected]'s password:

Permission denied, please try again.][/code]

woła o hasło wpisjue hasło (uzytkownika na windowsie??) ale to nie te haslo....chodzi o hasło użytkownika na windowsie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole co Ty chcesz zrobic? chcesz sie zalogowac na openssh na windowsie z haslem roota z fedory??? wez przeczytaj jeszcze raz to co napisales, bo to bez sensu jest. a firewall?

Chcę się zalogowac na serwer ssh na windowsie, z fedory(ale jest wymagane hasło) ale jak wpisuję hasło, które jest wymagane to żadne mi nie wchodzi, port 23 mam właczony na firewallu, jakbym nie miał to bym w ogóle połączenia nie miał na telnecie

Serwer na windowsie mam "MOBASSH HOME"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale łba nie dam.
Nawet jakbyś dał, to byś nie stracił.

[waldo@F11 ~]$ grep " 22/tcp" /etc/services 
ssh             22/tcp                          # SSH Remote Login Protocol
[waldo@F11 ~]$ grep " 23/tcp" /etc/services 
telnet          23/tcp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za serwer ssh na windows ale.

Jest jeszcze coś takiego jak cygwin i powiem szczerze ze fajne "rozszerzenie funkcjonalności" dla windowsa. Tam sobie mozesz dociagnac serwer openssh.

Jest jeszcze cos takiego jak winscp ale to tylko do przesylania plikow .

Zreszta ostatnie pytanie

" P.S Po czym moge poznać ze ktoś "grzebał" w windowsie z poziomu telnetu(biorac pod uwage że tylko przeglądał pliki, foldery nic nie robiąc)....Pytam się z ciekawości? Pozdrawiam "

to chyba gdzieś na jakims forum windows?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer na windowsie mam "MOBASSH HOME"

MOBASSH HOME odinstalwoałem, i zainstalowałem na windowsie Open shh, i go skonfigurowałem odpowiednio, klcz mam wygenerowany do tego, ale jak się loguję w terminalu fedoru otrzymuje "

Add correct host key in /root/.ssh/known_hosts to get rid of this message.
Offending key in /root/.ssh/known_hosts:1

nie rozumiem , gdzie dokładnie mam dodać ten klucz który mam zapisany w pliku na windowsie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOBASSH HOME odinstalwoałem, i zainstalowałem na windowsie Open shh, i go skonfigurowałem odpowiednio, klcz mam wygenerowany do tego, ale jak się loguję w terminalu fedoru otrzymuje "

Add correct host key in /root/.ssh/known_hosts to get rid of this message.
Offending key in /root/.ssh/known_hosts:1

nie rozumiem , gdzie dokładnie mam dodać ten klucz który mam zapisany w pliku na windowsie...???

IT IS POSSIBLE THAT SOMEONE IS DOING SOMETHING NASTY!
Someone could be eavesdropping on you right now (man-in-the-middle attack)!
It is also possible that the RSA host key has just been changed.
The fingerprint for the RSA key sent by the remote host is
eb:69:d8:c7:6d:39:90:e0:99:bb:48:18:0b:54:1c:cf.
Please contact your system administrator.
Add correct host key in /home/piotrino/.ssh/known_hosts to get rid of this message.
Offending key in /home/piotrino/.ssh/known_hosts:1
RSA host key for 10.0.0.1 has changed and you have requested strict checking.
Host key verification failed.
[piotrino@localhost ~]$

folder .ssh mam utworzony w windowsie z wygenerowanym kluczem , w jaki sposób moge rozwiązać ten problem?

szukałem tego: /home/piotrino/.ssh/known_hosts:1 żeby to usunąć ale nie mogę tego znaleść...

w czym się mylę....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem że mam to skasować, szkopuł wtym że nie mam tego pliku "known_hosts" nie mogę go znaleść....

 

Zapewniam Cię że masz ten plik:), zamiast tego wpisz

rm /home/piotrino/.ssh/known_hosts

usuniesz ten plik, utworzy się nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...